Zagęszczarki to uniwersalne maszyny budowlane wyróżniające się wszechstronnym zastosowaniem. Ich głównym elementem jest solidna, metalowa płyta wprowadzana w ruch wibracyjny za pomocą silnika. Maszyny tego typu służą do zagęszczania podłoża, czyli wypierania powietrza np. z gruntu lub piasku. Wskutek działania zagęszczarki, teren jest nie tylko utwardzony, ale również wyrównany i wygładzony. Poszczególne zagęszczarki różnią się od siebie zarówno rodzajem silnika, jak i konstrukcją oraz wielkością, a co za tym idzie, zastosowaniem.

Rodzaje zagęszczarek – co warto nich wiedzieć?

Zagęszczarki ręczne to stosunkowo niewielkie urządzenia budowlane (choć ich waga może przekraczać 100 kg). Jak sama nazwa podpowiada, nie są wyposażone we własny napęd. Na rynku są dostępne zarówno modele jedno, jak i dwukierunkowe. Urządzenia tego typu są przeznaczone m.in. do lekkich prac. Ponadto ze względu na swoje wymiary są wykorzystywane w miejscach trudno dostępnych. Służą zarówno do ubijania żwiru, jak i piasku, a także do przygotowania (utwardzania) powierzchni pod układanie kostki brukowej. Zagęszczarka na wynajem idealnie sprawdzi się zarówno na dużych, jak i niewielkich budowach. Wystarczy odpowiednio dobrać jej parametry do zakresu prac.

Pozostałe informacje o zagęszczarkach

Kolejną grupą są zagęszczarki samoprzesuwne, nazywane także rewersyjnymi. Są zdecydowanie większe i cięższe od zagęszczarek ręcznych. Ich zasada działania polega na samoczynnym poruszaniu się w kierunku ustalonym przez operatora. Doskonale sprawdzają się na rozległych terenach. Gwarantują szybkie i efektywne zagęszczenie różnego rodzaju podłoża. Z kolei zagęszczarki podczepiane charakteryzują się dużą płytą wibracyjną i brakiem własnego napędu. Mogą być podczepiane zarówno do ciągnika, jak i koparki lub ładowarki-koparki. Zagęszczarka na wynajem do idealna propozycja dla wszystkich firm i osób prywatnych, które okresowo wykorzystują maszyny tego typu. W praktyce oznacza to brak konieczności ponoszenia kosztów związanych z zakupem nowego sprzętu.

Dowiedz się więcej: zagęszczarka wynajem Poznań