Świece są wspaniałym dodatkiem do każdego domu. Pachną wspaniale, wyglądają domowo i dodają przytulnego klimatu każdemu pokojowi. Ale mają tendencję do zostawiania rozprysków i plam z wosku w każdym miejscu. Na szczęście pomoc jest w zasięgu ręki. Oto jak uniknąć bólów głowy spowodowanych plamami z wosku świecowego!

Usuwanie plam z wosku świecowego

Jeśli zmagasz się z wosku ze świecy, możesz ulec pokusie, aby przestać używać świec, ale naprawdę nie musisz! Istnieje wiele sposobów usuwania plam z wosku świecowego i zapobiegania przyszłym zdarzeniom. Od tego, jak usunąć wosk ze świecy z drewnianych podłóg, po to, jak usunąć ślady pomalowanych ścian, zawsze jest odpowiedź – i jest to zwykle prostsze niż myślisz.

Jak usunąć wosk ze ściany

Jeśli chodzi o usuwanie wosku ze świecy ze ścian – specjalnie pomalowanych ścian – musisz być bardzo delikatny, aby nie zrujnować powierzchni pod spodem. Postępuj zgodnie z tą metodą:

  1. Najpierw użyj suszarki do włosów w średniej temperaturze i delikatnie podgrzej wosk.
  2. Szmatką zacznij wycierać wosk podczas topnienia.
  3. Wymieszać roztwór octu i wody (w stosunku 1: 3) i nanieś na plamę. Powinien łatwo odpaść bez uszkodzenia farby pod spodem.

Jak usunąć wosk ze świecy z drewnianej podłogi

Jeśli masz do czynienia z zadaniem pozbycia się wosku ze świecy, być może wpadniesz w panikę, ale w rzeczywistości nie jest to zbyt trudne. Najpierw weź kostkę lodu, czym utwardzisz wosk. Następnie zeskrob delikatnie, używając plastikowej linijki lub karty kredytowej (nie używaj noża ani niczego ostrego, ponieważ mogłoby to uszkodzić drewno). Następnie użyj Cif Cream, aby usunąć nadmiar. Na koniec użyj drewnianego wosku do podłogi, aby upewnić się, że podłoga pozostanie nieuszkodzona. Widzisz, naprawdę nie jest trudno usunąć wosk ze świecy z drewna!

Zapobieganie plamom z wosku świecowego

Aby zapobiec powstawaniu plam z wosku świecowego, można wykonać kilka czynności:

  • Trzymaj świece w odpowiedniej odległości od ścian. Około 15 cm powinno załatwić sprawę i zatrzymać wszelkie bryzgi.
  • Umieść świece na tacy lub talerzu. Taca zbierze cały wosk, który ścieka z boku świecy, aby zapobiec wyciekom, dzięki czemu nie musisz się martwić o to, jak usunąć wosk ze świecy z drewna.

Właściwie nie jest zbyt trudno wyczyścić wosk świecy i zapobiec przyszłym wyciekom! Teraz wiesz, co robić, już nigdy nie będziesz mieć problemu ze świecami.

One thought on “Usuwanie woskowych plam ze ścian i drewnianych podłóg”

Comments are closed.