Obecnie dostępne na rynku budowlanym systemy aluminiowe są doskonałym rozwiązaniem podczas konstruowania nowoczesnych fasad, bowiem bardzo istotne jest aluminium, które posiada dobre właściwości. Dzięki temu możliwe jest dowolne kształtowanie, które znajduje zastosowanie w nowoczesnych systemach konstrukcyjnych takich jak między innymi przeszklone elewacje. W poniższym artykule znajdziesz więcej informacji na temat systemów fasadowych!

Przeszklone powierzchnie – bogata oferta i zastosowanie

Warto zaznaczyć, iż przeszklone powierzchnie sprawdzają się przede wszystkim na obiektach użytkowych, można tutaj wymienić między innymi:

  • konstrukcje dachów banków
  • konstrukcje dachów hoteli
  • a także konstrukcje dachowe różnego rodzaju biurowców.

Producent systemów fasadowych, które obecnie znajdują się w ofercie zapewnia, iż przeszklone powierzchnie oparte są na nowoczesnej technologii, dzięki czemu zapewniają bardzo dobre oświetlenie dla całego wnętrza budynku, a tym samym zdecydowanie poprawiają komfort osobom użytkującym. Co istotne, poprzez zastosowanie aluminium możliwe jest kształtowanie architektury w sposób dowolny oraz tworzenie innowacyjnych fasad wśród, których znajduje się między innymi: nowoczesna, aluminiowa fasada słupowo- ryglowa! Obecnie oferta firm w tej branży jest bardzo urozmaicona i bogata, więc z całą pewnością znajdziesz odpowiednie rozwiązanie dla siebie!

Przeszklone powierzchnie – jakie wymagania?

Czy wiesz, że przeszklone powierzchnie o dużych rozmiarach to również ryzyko zbyt dużej utraty ciepła? Dlatego nie wolno sobie pozwolić, aby taka sytuacja miała miejsce, w tym przypadku zaleca się skonstruowanie fasady. Dzięki takiemu rozwiązaniu izolacja termiczna będzie dobrze spełniała swoją rolę! W dostępnej ofercie znaleźć można nowy system MB- TT 50, jest to nowa konstrukcja fasad aluminiowo- słupowych. Dzięki zastosowaniu grubszych profili aluminiowych oraz innych, dodatkowych akcesoriów fasada idealnie nadaje się w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Warto również zwrócić uwagę na system słupowo- ryglowy MB- SR50N, bowiem jest on prawidłowo przystosowany do wymagań energooszczędnościowych. Wśród przykładów można wymienić:

  • MB- SR50N HI 
  • MB- SR50N HI+

Warto zaznaczyć, iż systemy fasadowe skonstruowane są w oparciu o najwyższą jakość, a niektóre z odmian umożliwiają konstrukcję fasad zarówno w pionie jak i poziomie!

systemy fasadowe

Systemy fasadowe – sposoby otwierania

Wśród sposobów otwierania systemów MB- SR50N, głównym systemem jest:

  1. Konstrukcja odchylno- wysuwna MB- SR50N OW.
  2. Okna zintegrowane z powierzchnią fasady MB- SR50N IW.
  3. Okna dachowe MB- SR50N RW.

Należy podkreślić, iż jeśli chodzi o konstrukcje dachowe, system słupowo- ryglowy jest również podstawą dla konstrukcji przeciwpożarowych MB- SR50N EI aczkolwiek co istotne, każda z dostępnych konstrukcji dachowych może być wykonana w wersji ognioodpornej. Dzięki wykorzystaniu systemów słupowo ryglowych można stworzyć również okna połaciowe odznaczające się bardzo wysoką izolacyjnością termiczną! 

Dostępne dzisiaj konstrukcje fasad cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony klientów, coraz częściej wykorzystuje się je w domach prywatnych, gdyż spełniają wszystkie wymagania a także są bardzo estetyczne!

Po więcej informacji na temat systemów fasadowych zapraszamy na stronę alutrast.pl.