Wbrew pozorom, wybór odpowiedniego stolika kawowego nie jest zadaniem prostym – pełni on wiele ważnych zadań w salonie, a przede wszystkim znajduje się w samym jego centrum, dlatego powinien wyglądać bardzo atrakcyjnie. Ważne są również inne jego parametry – rozmiar, styl, czy też funkcje, które może pełnić. Jak więc wybrać idealne rozwiązanie?

Stolik kawowy – gdzie go można postawić?

Najczęściej stolik kawowy znajduje swoje miejsce w salonie – stanowi doskonałe uzupełnienie kanapy, czy też sofy, gdzie przy pysznej kawie można się relaksować. Nie jest to jednak jedyne miejsce, w którym można umieścić ten przydatny i poręczny mebel – gdzie jeszcze znajdzie swoje zastosowanie?

Ze względu na swoją funkcję, stolik kawowy doskonale odnajdzie się w każdym zakątku, w którym lubimy się relaksować – może to być zarówno salon, jak i sypialnia, a nawet kuchnia. Nowoczesne stoliki kawowe idealnie sprawdzają się również w ogrodzie, gdzie można przy nim przesiadywać w cieplejsze dni. Szeroka oferta producentów tego rodzaju mebli pozwala bez trudu dopasować jego wygląd oraz kształt do własnych oczekiwań i pomysłu na aranżację konkretnego pomieszczenia.

Szeroki wybór stolików kawowych – na co się zdecydować?

Przeglądając strony producentów i sprzedawców stolików kawowych można znaleźć ogromną liczbę możliwości – dotyczy to przede wszystkim rozmiarów i kształtów. Jakie opcje są najczęściej wybierane?

Wśród rozmiarów największą popularnością cieszą się meble okrągłe. Doskonale pasują one do salonów, w których znajdują się inne siedziska jak sofy, kanapy, czy też pufy. Szczególnie atrakcyjnie będą wyglądać w salonach o niewielkich rozmiarach, tworząc przytulny charakter pomieszczenia.

Coraz większą rzeszę fanów zdobywają również stoliki kawowe o nowoczesnym wyglądzie, w którym dominują nieregularne kształty. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się drewno i metal lub oba te materiały jednocześnie. Taki dodatek doskonale komponuje się z wnętrzami w futurystycznym lub industrialnym stylu. Stanowi ciekawy dodatek do sypialni oraz salonów, w których dominuje cegła, drewno oraz metal.

Ostatnim kształtem stolików kawowych, na który warto zwrócić uwagę są stoliki druciane – jest to absolutny hit ostatnich sezonów. Nieregularny kształt i metal nadają mu wyjątkowego charakteru, który wpasowuje się w wiele pomysłów na aranżację salonu.

Najmodniejsze stoliki kawowe

Wybór stolików kawowych jest ogromny – producenci i sprzedawcy oferują ogromną liczbę możliwości, z których chętnie korzystają właściciele salonów. Żeby ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego modelu, przedstawiamy najmodniejsze w tym sezonie stoliki kawowe.

●      stoliki kawowe z drewna – drewno doskonale komponuje się z cegłami i metalem. Tak stworzone wnętrze będzie miało ekologiczny charakter, a stworzony klimat będzie przyjazny dla zdrowia

●      stolik kawowy na kółkach – to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ dzięki kółkom istnieje możliwość łatwego zmieniania położenia stolika.

●      szklane stoliki kawowe – elegancja i styl w najlepszym wydaniu. Stoliki ze szklanym blatem doskonale wyglądają w każdym salonie.

●      druciane stoliki kawowe – nowoczesność w najlepszym wydaniu. Futurystyczny kształt zachęca do zakupu od kilku sezonów, nie inaczej będzie również w tym roku.

Przy wyborze stolika kawowego warto pamiętać o jeszcze jednej rzeczy – jego wygląd i rozmiar muszą być dopasowane do aranżacji danego wnętrza. Ma on stanowić jedynie subtelny dodatek, a nie być samodzielnym meblem.