Sprężone powietrze to jeden z najważniejszych elementów wielu nowoczesnych, innowacyjnych technologii. Nic więc dziwnego, że sprężarka spiralna jest urządzeniem, które powszechnie wykorzystywane w wielu branżach, gałęziach przemysłu. Czym się charakteryzuje? Dlaczego cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Krótka charakterystyka sprężarki spiralnej

Sprężarka spiralna nazywana jest inaczej sprężarką mimośrodową. Zaliczana jest do sprężarek wyporowych. Dwie spirale współpracuje ze sobą to “serce” sprężarki i podstawa jej działania. Jedna spirala pozostaje nieruchoma, a druga porusza się ruchem mimośrodowym bez obracania. Sprężarka spiralna napędzana jest dodatkowo przez wałek korbowy. Cały proces sprężania powietrza jest cichy, nie obserwuj się drgań. Co ważne, sprężarka spiralna wytwarza całkowicie bezolejowe, sprężone powietrze. Cechą charakterystyczną sprężarek spiralnych jest kompaktowa konstrukcja oraz niewielka ilość miejsca do ich instalacji.

Sprężarka spiralna jest urządzeniem wyjątkowo prostym oraz niezawodnym. To sprawia, że możemy cieszyć się niezwykle długim okresem eksploatacji, jak również niewielkim zakresem obsługi technicznej. Sprężarka spiralna nie bez powodu nazywana jest jednym z najbardziej bezawaryjnych, samoobsługowych urządzeń. W celu dostosowania do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji, do naszej dyspozycji oddano sprężarkę spiralną z uzdatnianiem sprężonego powietrza jak również urządzenia w wykonaniu podstawowym.

Szerokie zastosowanie sprężarki spieralnej

Sprężarka spiralna jest urządzeniem, które cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowników. To urządzenie, które powszechnie można napotkać w bardzo wielu, różnorodnych miejscach pracy, przedsiębiorstwach, fabrykach, jak również prywatnych warsztatach. Bardzo często sprężarka spiralna wykorzystywana jest do zaawansowanych aplikacji. Najczęściej jednak sprężarki spiralne wykorzystywane są w urządzeniach chłodniczych i klimatyzacyjnych jako sprężarki czynnika ziębniczego. Co więcej, tego typu sprężarki napotkać można także w bezolejowych agregatach sprężarkowych. Agregaty są natomiast wykorzystywane w przemyśle medycznym, elektronicznym, papierniczym, farmakologicznym oraz wielu innych.

Szukasz bezawaryjnego, sprawdzonego rozwiązania, które pozwoli Ci na uzyskanie najwyższej jakości sprężonego powietrza? Jeśli tak, urządzenie, jakim jest sprężarka spiralna, doskonale wpiszę się w Twoje indywidualne upodobania i preferencję.