Siatka zgrzewana nie od dziś jest ceniona jako ogrodzenie, lecz jak się przekonamy, czytając poniższy artykuł, jej zastosowanie jest o wiele szersze. Poznajmy je!

Siatka zgrzewana – najlepsza na ogrodzenie, ale nie tylko

Aby w sposób skuteczny i czytelny dla niepowołanych osób zabezpieczyć teren, potrzeba sprawdzonego rozwiązania, które nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale i prezentuje się estetycznie, wzbogacając teren przy domu czy firmie. Niezbędne jest w tej sytuacji ogrodzenie, jakie wyznacza nasz teren, na który wstępu nie mają osoby postronne. Siatka zgrzewana pasuje do tego zadania idealnie, ponieważ zapewnia solidne i ładnie się prezentujące ogrodzenie, niemniej dzięki swojej uniwersalnej budowie znajduje szersze zastosowanie!

Łatwy montaż – każdy sobie z nim poradzi

Najważniejszą cechą siatek zgrzewanych jest jej prosty montaż. Jest on szybki i bezproblemowy. Siatka jest sztywna, nie trzeba jej naciągać i wyginać. Instaluje się ją po prostu na listwach słupkowych i spina przy pomocy kleszczy lub klipsów. Co równie ważne, nie ma potrzeby zaopatrywania się w dodatkowe akcesoria, jak śruby, napinacze, obejmy. Praktycznie więc, z założeniem takiej siatki poradzi sobie nawet jedna osoba. 

Siatka zgrzewana – przydatna w budownictwie

Jak wspomnieliśmy, siatka zgrzewana sprawdza się w niezliczonej ilości obszarów, zarówno gdy mowa o gospodarstwie domowym, działaniach komercyjnych (na przykład związanych z firmą), jak i w takich dziedzinach jak rolnictwo, przemysł, budownictwo czy architektura. Jej zalety już od dawna cenią sobie właściciele mniejszych i większych terenów do ogrodzenia, lecz jej zastosowanie sięga zdecydowanej dalej – w takie miejsce, o których byśmy nawet tego nie podejrzewali. 

Żeby nie pozostać gołosłownym, oto przykłady. Zacznijmy od branży budowlanej, gdzie siatka zgrzewana jest chętnie stosowana do budowy osłon, boksów, sufitów podwieszanych, ścianek działowych, balustrad itd. Dzięki jej budowie można też ją używać do budowy barier ochronnych, urządzeń wentylacyjnych czy do przesypywania sypkich materiałów — tworzyw sztucznych, granulatu, piasku. Ale to nie wszystko, bo budowlańcy cenią ją sobie także za pomoc w budowaniu konstrukcji do zbrojenia betonu czy paneli akustycznych. 

I nie tylko w budownictwie – poznaj jej inne zastosowania

Jak widać, w obszarze budowlanym używa się dość często siatek zgrzewanych, i to do przeróżnych zadań. Ale mają one też inne zastosowania. 

  • Są one też popularne w hodowli zwierząt, gdyż z omawianych siatek można zbudować takie konstrukcje jak woliery dla ptaków, gołębniki, wybiegi, różnego rodzaju klatki. Nie ma też problemu, by stworzyć z nich pułapki na szkodniki. Dzięki temu, że siatka jest wykonana z twardego drutu ze stali nierdzewnej, a dodatkowo powlekana PCV, złapane szkodniki nie mają szans ich przegryźć i się wydostać. 
  • Siatka zgrzewana z powodzeniem wykorzystywana jest też w przemyśle, na przykład do zabezpieczenia maszyn produkcyjnych i linii produkcyjnych. Można też stosować ją na przegrody regałowe, pojemniki transportowe, kosze wyspowe, półki siatkowe itp. 
  • Znajduje też zastosowanie w produkcji, głównie dlatego, że materiał, z jakiego jest ona wykonana (najczęściej stal ocynkowana nierdzewna), jest łatwy w różnego rodzaju obróbce, jak cięcie, obcinanie, zaginanie, spawanie, dogrzewanie, spawanie, cynkowanie ogniowe itp.

Podsumowując, siatka zgrzewana zapewnia efektywne rozwiązanie w wielu dziedzinach. Mimo że najczęściej jest używana jako ogrodzenie posesji, to z powodzeniem można ją stosować w innych obszarach.