Jeśli pasjonujesz się militariami i posiadasz wiatrówkę, ten artykuł zawiera cenne rady, aby Twój trening był skuteczniejszy i bezpieczniejszy. Tym bardziej, jeśli jesteś właścicielem lub projektantem strzelnic, konieczne jest nabycie wiedzy, na temat wyposażenia tego obiektu.

Właściwy wybór

Popularność, jaką z powodzeniem zdobywa strzelectwo, nie dziwi nikogo. Pamiętajmy jednak, że w strzelectwie nie tylko liczy się broń i amunicja, ale także dodatkowe wyposażnie strzelnic. Dlatego nie sposób obejść się tu bez kulochwytów. A bogaty asortyment firmy ELS Poland pozwala dobrać odpowiedniego rodzaju kulochwyty, które pozwolą na bezpieczny trening jak i zawody. Przy takich okazjach bezpieczeństwo strzelca i jego otoczenia jest najważniejsza, dlatego należy wybrać najlepszej. jakości kulochwyt 

Działanie

Kulochwyt sprawdzi się z sukcesem w profesjonalnych strzelnicach sportowych, policyjnych oraz dla służb specjalnych, myśliwskich, wojskowych – do strzelania z broni pneumatycznej, kulowej i śrutowej.

Kulochwyty, jak nazwa wskazuje, wyłapują kulą, a także w przypadku innego rodzaju broni – śruty i stalowe kulki. Działają tak, by pocisk, który uderza w kulochwyt nie powodował rykoszetu. Pełnią dwojaką funkcję. W przypadku wiatrówek służą do wychwytania śrutu, natomiast w przy użyciu pocisków z broni ostrej pozwalają dodatkowo pochłonąć energię kinetyczną, dzięki temu można zapobiec uszkodzeniu elementów konstrukcyjnych. Płyta kulochwytowa zwiększa szczelność ściany antyrykoszetowej, gdyż posiada zazębiające się elementy wokół wszystkich swoich krawędzi.

Kulochwyty gumowe stosowane są na strzelnicach jako antyrykoszetowe okładziny ścian, sufitów, podłóg a także jako osłony kulochwytów głównych i bocznych. Chronią przed niebezpiecznymi rykoszetami, gdyż mają za zadanie wyłapywać kule, które mają trafić w cel.

Nasze kulochwyty gumowe są należą do tych, o najwyższej jakości, stąd wykonane są bardzo stabilne i wykonane z odpowiednich materiałów i zgodnie ze wszelkimi procedurami. Są trwałe, po to aby pełnić swoje zadanie na bardzo długo.

Dodatkowe zalety

Wzmocniona struktura materiału naszych produktów, zwiększa stabilność płyty kulochwytowej. Nasze ściany gumowe do strzelnic pozwalają zachować czystość na jej terenie, ponadto konstrukcja kulochwytów umożliwia bardzo szybką i łatwą instalację. Polecamy!