Obecnie – sieci preizolowane są praktycznie standardem i stosowane są bardzo powszechnie. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ dzięki nim można znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu – co w obecnych czasach nie jest bez znaczenia. Kilkadziesiąt lat temu, gdy budowano bloki nikt nie myślał o tym, by rury były izolowane, tym samym były narażone na uciążliwe i częste awarie. Obecnie podczas remontu są wymieniane właśnie na rury preizolowane. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat rur preizolowanych – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Rura preizolowane – do czego służy?

Rury preizolowane wykorzystywane są głównie podczas budowy oraz serwisowaniu sieci ciepłowniczych. Stosuje się je jednak także i podczas budowy instalacji chłodniczych. Stosowane są nie tylko w dużych obiektach, ale i w domach jednorodzinnych, lokalach.

Czym zatem charakteryzują się rury preizolowane? Przede wszystkim są to rury, które posiadają warstwę izolacyjną. To właśnie dzięki niej rury mogą być stosowane w skrajnych temperaturach. Warto wspomnieć także o tym, że ze względu na swoje właściwości, specyfikę rury preizolowane wykorzystywane są także do budowy sieci wodociągowych oraz przesyłających ciepło w wyniku spalania biomasy.

Rury preizolowane są znacznie trwalsze, a także i gwarantują mniejszą stratę ciepła. Poza tym są one łatwiejsze podczas samego montażu, a także bardzo wytrzymałe. Tym samym montaż ich w dłuższej perspektywie czasu się po prostu opłaca.

Warstwa izolacyjna, która znajduje się na rurze preizolowanej nie tylko tworzy idealną izolację, ale także i warstwę akustyczną. Hałas związany z przepływem danego czynnika pod ciśnieniem będzie zdecydowanie mniejszy, niż w przypadku rur stalowych.

rury preizolowane

Gdzie można korzystnie kupić rury preizolowane?

Oczywiście na rynku jest wiele miejsc, w których bez problemu otrzymać można rury preizolowane. Nie wszędzie jednak wybór ich jest spory a ceny konkurencyjne. Z tych właśnie względów warto jest zapoznać się z ofertą hurtowni hydraulicznej Proterm. To właśnie tam znajduje się szeroki wybór nie tylko rur preizolowanych, ale także i kolan preizolowanych.  W ofercie hurtowni hydraulicznej Proterm znajdują się nie tylko popularne rury preizolowane 12m, ale także rury 6m oraz długości niestandardowe. Sklep oferuje przystępne ceny, szeroki wybór, a także i fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji zamówienia. Serdecznie zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z ofertą!