Wybór odpowiedniego fachowca, czy firmy do przeprowadzenia kompleksowego remontu naszego mieszkania, to kwestia, która wymaga wysokiej uwagi. Należy tu przemyśleć kilka podstawowych zasad wyboru takiego fachowca, w ten sposób by osiągnąć dwa podstawowe cele. Pierwszy to wykonanie remontu zgodnie z naszymi potrzebami i zawartością portfela. Drugi, to zadbanie o to, by podpisana umowa gwarantowała nam ewentualne poprawki i ściśle regulowała zakres prac. Przyjrzyjmy się tym punktom bliżej.

Remont wnętrza, a różne potrzeby właścicieli mieszkań

Odpowiednio wybrana firma remontowa powinna zwracać baczną uwagę na to, jakie faktyczne potrzeby ma właściciel danego mieszkania. Dlaczego to jest takie ważne? Wykończenia wnętrz różnią się od siebie w przypadku, gdy klient czyli my, posiadamy bardziej czy mniej wymagające powierzchnie do wykończenia. Zupełnie inaczej podchodzi się do aranżacji i wykonania przestrzeni we wnętrzach typu ekskluzywna rezydencja czy apartament, a inaczej do mieszkań w blokowiskach, w których zwyczajnie pewnych rzeczy nie da się zrobić (lub wręcz robić się nie powinno). Wybierając firmę do remontu upewnij się czy np. tak jak  https://www.wykonczeniewnetrza.com.pl/o-firmie ma wpisaną na stronie internetowej informację o wykonywaniu wcześniejszych realizacji w specyficznych pomieszczeniach jak np w/w rezydencja. To będzie dla Ciebie znak, że dane biuro może sprostować większym wymaganiom. Z drugiej strony, jeśli oczekujesz remontu mieszkania w bloku, to nie musisz szukać firmy, która robiła najbardziej skomplikowane remonty świata, bo też zakres Twoich potrzeb i oczekiwań nie jest tak wysoki. Dobrze jest też od razu na początku ustalić z daną firmą to, czego oczekujemy, tak, żeby w trakcie wykonywania już konkretnych prac, nie okazało się, że Tobie potrzebne są estetyczne, tanie kafelki, a firma proponuje zupełnie inne, 20 razy droższe. Takie rzeczy należy dogadać wcześniej i sformalizować je w formie pisemnej.

Zakres prac regulujący wykończenie wnętrza Wytyczenie pisemnego zakresu remontu, czyli po prostu spisanie wszystkiego, co ma być zrobione, i co liczy się w ustalonej cenie, jest niezwykle ważne. Nie wszystkie firmy wymagają spisania takiej listy działań, więc jeśli wybrany fachowiec takiej nie oferuje, sam zadbaj o to, by podpisał odpowiedni dokument. W firmach typu https://www.wykonczeniewnetrza.com.pl, czyli doświadczonych, o uregulowanej pozycji na rynku spis działań nie jest żadnym problemem, podobnie jak faktura czy gwarancja na wykonaną usługę. Bardziej problematyczni w tym punkcie są zwykle fachowcy “z ulicy”, czyli nie posiadający własnej firmy i remontujący mieszkania na czarno. Oczywiście taka usługa będzie tańsza niż u profesjonalistów, ale nie będzie objęta żadną gwarancją, obowiązującym terminem zakończenia prac czy nawet rachunkiem za wykonanie remontu.Zanim więc zdecydujesz się na “taniej” ale bez niczego, trzy razy przemyśl, czy rzeczywiście gra jest warta świeczki. Z jednej strony jakość i wszystko na piśmie, z drugiej być może również jakość, ale bez żadnej gwarancji i żadnego bezpieczeństwa dla Ciebie.