Wykończenie przydomowego basenu, który ma być dla całej rodziny doskonałą atrakcją wypoczynkową wymaga szczególnej uwagi. Warto tutaj zwrócić swoje skupienie zarówno na kwestie bezpiecznego kąpania się, jak i zadbać o różne dodatkowe akcesoria, które sprawią, że codzienne pływanie będzie naprawdę wciągające! Od czego zacząć?

Bezpieczeństwo zdrowia i czystość basenu na plan pierwszy!

Zdecydowanie najważniejszą rzeczą, o jaką należy się zatroszczyć już na etapie budowy basenu jest zabezpieczenie jego powierzchni tak, żeby w jak najmniejszym stopniu osadzały się na niej bakterie, zarazki oraz towarzyszące wilgoci grzyby i pleśnie. Tu dobrym rozwiązaniem może być wyłożenie powierzchni basenu specjalnymi foliami, które chronią przed namnażaniem się pleśni i jednocześnie ułatwiają regularne czyszczenie basenu. Takie folie można zakupić w profesjonalnych firmach kategorii basenowej np. w https://folkpool.pl/folie-basenowe-linery-do-basenu/, gdzie do wyboru są folie w różnych kolorach i wzorach. Dla uatrakcyjnienia ich wyglądu można się zdecydować np. na takie, które imitują wygląd naturalnego kamienia. Folie basenowe ułatwiają usuwanie rosnących na powierzchni zbiornika glonów, a ściąganie z niej zewnętrznych zanieczyszczeń jest wyjątkowo lekkie i nie wymaga szorowania.

Warto jednak pamiętać, że folia basenowa musi być nałożona na basen z użyciem profesjonalnego urządzenia, tak, by jej powierzchnia po napełnieniu wodą zbiornika nie powodowała występowania nieestetycznych bąbli czy pęcherzy foliowych. To zadanie warto powierzyć specjalistom, którzy mają już w tego rodzaju wykończeniach spore doświadczenie.

Wzmocnienia, filtry i drabinki basenowe

Kolejnym elementem wspierającym bezpieczne korzystanie z basenu są filtry uzdatniające wodę, które utrzymują jej wysoką jakość i tym samym zabezpieczają wrażliwą skórę kąpiących się w środku dzieci oraz dodatkowo mocowane przy zbiorniku drabinki. Większość posiadaczy basenów stawia dzisiaj na schody umożliwiające wygodne zejście do wody np. osobom starszym czy dzieciom, ale mimo posiadania takich schodów warto również osobno rozważyć montaż drabinki.  Drabinki profesjonalne, jak ze strony https://folkpool.pl/drabinki-i-schody-do-basenu/ dają nie tylko możliwość szybkiego wejścia i wyjścia z wody, ale też stanowią dodatkową opcję przytrzymania się czegoś w miejscu o większej głębokości. Mogą stanowić wsparcie dla osoby chcącej przez moment odpocząć od pływania, ale bez konieczności dopłynięcia do schodów oraz być po prostu wygodną formą alternatywną dla schodów.

Montaż drabinki basenowej nie jest bardzo wymagający, ale z racji na jej szczególną rolę i wykorzystanie warto rozważyć powierzenie tego zadania specjalistom. Jeśli taki montaż poprzedzi się odpowiednią umową, to w razie słabego zamocowania drabinki czy upadku będzie można dochodzić swoich praw od firmy instalującej lub zażądać bezpłatnego ponownego zamocowania. Takie sytuacje są niezwykle rzadkie, ale ponieważ się zdarzają, to warto od początku mieć je na uwadze.