Łazienka to pomieszczenie, w którym najczęściej dokonuje się remontów. Do remontu łazienki przystępuje się z różnych powodów. Może to być konieczność wymiany instalacji, poprawa funkcjonalności, instalacja nowych sanitariatów, wymiana mebli, powiększenie łazienki lub zmiana wystroju wnętrza. Każdy z tych celi obejmuje inny zakres prac. Wykonać remont łazienki można samodzielnie lub wynajmując to tego ekipę. Wszystko zależy od czasu i budżetu, jakim dysponujesz. Zastanawiasz się, jaki jest koszt remontu łazienki i jak najsprawniej go przeprowadzić? Zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. W tekście znajdziesz wiele cennych wskazówek i praktycznych porad dotyczących remontu łazienki, niezależnie od jej metrażu. 

1. Remont łazienki – zakres pracy 

2. Ile kosztuje remont łazienki?

3. Ile trwa remont łazienki? 

Remont łazienki – zakres pracy 

Podczas planowania remontu łazienki kluczowe jest ustalenie zakresu prac. O co dokładnie chodzi? O ustalenie, jak wielkie zmiany chcesz wprowadzić w swojej łazience. Całościowy remont może obejmować wymianę instalacji, sanitariatów, mebli, a także skucie płytek i ułożenie nowych płytek ceramicznych, jak również wykończenie ścian. Jeśli decydujesz się wykonać część prac samodzielnie, będziesz potrzebować odpowiednich narzędzi. Wśród nich z pewnością przyda się szlifierka kątowa z regulacją obrotów

Ile kosztuje remont łazienki?

Jaka może być cena remontu łazienki? Uzależnione jest to od kilku czynników. Jakich? Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę metraż łazienki. Remont małej łazienki będzie proporcjonalnie tańszy niż dużej. Kolejny bardzo ważny aspekt to zakres przeprowadzanych prac. Podczas remontów łazienek, które wykonywane są całościowo, łącznie ze skuwaniem płytek i wymianą instalacji, trzeba nastawić się na wyższe koszty. Przy mniejszym remoncie łazienki, jeśli chcesz po prostu zmienić aranżację łazienki, stare płytki można na przykład pomalować specjalną farbą. Finalny koszt wykończenia łazienki będzie zależał od tego, jakiej klasy materiały wybierzesz. Podczas szacowania kosztów remontu ma znaczenie także to, czy zostanie wykonany metodą gospodarczą, samodzielnie czy z pomocą profesjonalnej ekipy remontowej. 

Ile trwa remont łazienki? 

Czas trwania remontu łazienki jest uzależniony od zakresu planowanych prac. Ma na niego wpływ także wielkość remontowanego pomieszczenia. To, ile Twoja łazienka będzie remontowana, zależy też od tego, czy przeprowadzasz prace sam czy z pomocą ekipy. W tej drugiej opcji niestety jest się uzależnionym od dyspozycyjności firmy remontowej. Dlatego warto zaplanować na remont łazienki odpowiedni zapas czasu.