Decydując się na inwestycję w instalację gazową należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim cały projekt musi być wykonany przez specjalistów, którzy oprócz wieloletniego doświadczenie, posiadają aktualne uprawnienia. Dlaczego jest to takie istotne? Nieprawidłowo zaprojektowane i źle podłączone instalacje gazowe są po prostu niebezpieczne w użytkowaniu. Z tego powodu, najlepszym wyborem jest zlecenie projektu profesjonalistom.

Instalacje gazowe – projekt i jego elementy

Każdy projekt musi uwzględniać wszystkie odbiorniki gazu. Należy zaznaczyć nie tylko ich miejsce, ale również moc i maksymalny pobór gazu w ciągu jednej godziny działania. Te parametry są podstawą do zaprojektowania i wykonania bezpiecznej oraz bezawaryjnej instalacji gazowej. Kolejnym kluczowym elementem o którym nie można zapomnieć jest szczegółowe rozrysowanie całego przebiegu. Projekt musi zawierać informacje dotyczące rozmieszczenia wszystkich rur. Należy pamiętać, że w przypadku budynków wielopiętrowych, każde piętro musi być potraktowane oddzielnie.

Instalacje gazowe – dodatkowe informacje

Cały projekt musi również zawierać informacje dotyczące wentylacji oraz systemu odprowadzania spalin. Tylko doświadczeni specjaliści z odpowiednimi kwalifikacjami są w stanie kompleksowo zaplanować instalacje gazowe, bez względu na rodzaj i wielkość budynku. Każda instalacja będzie podlegała regularnym przeglądom. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim niczym niezakłócony dostęp do rur i złączy. Technicy, przy pomocy specjalistycznych urządzeń, sprawdzają szczelność instalacji gazowych i w razie potrzeby wykonują prace konserwacyjne.

W przypadku domów jednorodzinnych, zasada jest prosta. Nie powinno się montować rur, przez które będzie płynął gaz, bezpośrednio nad fundamentami. Warto również pamiętać, że wszystkie pionowe rury muszą być wykonane ze stali i nie mogą mieć szwów. Przeważnie jako osłonę wykorzystuje się otulinę z tworzywa sztucznego.

Zapraszamy: instalacje gazowe Bielsko-Biała