Numer domu powinien być jak najbardziej widoczny i warto w tej kwestii wybrać rozwiązanie, które zapewni doskonałą widoczność zarówno w dzień, jak i po zmroku. Świetnie w takiej sytuacji sprawdzi się podświetlany numer domu. Co ważne, do wyboru mamy podświetlone oznakowanie budynków dostępne w różnej postaci, począwszy od nowoczesnych tabliczek adresowych LED o zróżnicowanym designie, na podświetlanych tabliczkach z czujnikiem zmierzchu skończywszy. Co wybrać?

Numer na dom podświetlany – elegancko i praktycznie

Zaletą podświetlenia numeru domu jest jego doskonała widoczność o każdej porze, dzięki czemu szczególnie w okresach jesiennych i zimowych można bez problemu zlokalizować nasz adres. Takie oznakowanie budynków jest jednak nie tylko praktyczne, ale także niezwykle efektowne pod względem wizualnym. Podświetlany numer domu wygląda bowiem zjawiskowo, nadając elewacji wyjątkowego stylu.

Jaką formę przyjmuje najczęściej numer podświetlany na dom? Z reguły są to nowoczesne tabliczki podświetlane, wykonane z wysokiej jakości płyty aluminiowej, która jest odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Samo podświetlenie bazuje zazwyczaj na żywotnych i energooszczędnych modułach LED.

Takie tabliczki adresowe LED mogą mieć różne kształty i wielkość. Również samo oznakowanie budynku może mieć postać pełnego adresu z numerem domu i nazwą ulicy lub tylko cyfr. To jednak nie koniec, bo oświetlenie adresu dostępne jest zarówno w postaci manualnej, jak i zdalnej.

Załącznik:
tabliczki adresowe LED.jpg

tabliczki adresowe

Podświetlany numer domu z czujnikiem zmierzchu

Jeśli chcemy postawić na bezobsługowe działanie oświetlenia tabliczki adresowej, to trafionym rozwiązaniem będzie podświetlany numer domu z czujnikiem zmierzchu. W takiej sytuacji podświetlenie włączy się automatycznie wraz z nastaniem zmierzchu. Dzięki temu możemy po prostu zapomnieć o oznakowaniu budynku, mając równocześnie świadomość, że zawsze po zmroku numer naszego domu będzie widoczny.

Numer domu LED – jaki wybór?

Podświetlony numer domu to niezwykle szeroka gama produktów, które odznaczają się zróżnicowanym i oryginalnym wzornictwem. Poszczególne typy tabliczek różnią się pomiędzy sobą kolorystyką (np. tabliczki adresowe LED srebrne, złote, brązowe, czarne lub antracytowe), jak i rozmieszczeniem adresu (np. nazwa ulicy u góry lub na dole tabliczki). Ciekawą propozycją są również tabliczki adresowe o powierzchni imitującej drewno lub beton. Wszystko to pozwala na idealne dopasowanie numeru domu do stylu elewacji i stworzenia spójnej oraz eleganckiej całości.