Fachowe i bezpieczne podłączenie płyty indukcyjnej do sieci 400 V może i powinien wykonać dobry elektryk z uprawnieniami elektrycznymi. Są to wymagania producentów zawarte każdorazowo w instrukcjach obsługi. Podbicie karty gwarancyjnej przez elektryka jest warunkowane możliwością korzystania z ewentualnych bezpłatnych napraw w okresie gwarancji.

Jak podłączyć płytę indukcyjną ?

Większość płyt posiada tabliczkę przyłączeniową, do której podłącza się przewód elektryczny. Jedne płyty posiadają podłączony przewód przez producenta zaś inne mogą mieć takowy dołączony w zestawie z płytą. Wtedy należy podłużyć się załączonym do płyty schematem podłączenia . W zależności od producenta, modelu i mocy urządzenia najczęściej spotykane sposoby podłączeń to:

  • 1) Podłączenie płyty indukcyjnej 230 V jednofazowe
  • 2) Podłączenie płyty indukcyjnej 400 V dwufazowe, trójfazowe

W sytuacji braku przewodu zasilającego dobry elektryk powinien mieć w trakcie podłączenia płyty indukcyjnej odpowiedni zapas przewodu o przekroju dostosowanym do mocy urządzenia. Przed podłączeniem zasilania należy sprawdzić wartość parametrów sieciowych z tymi podanymi na tabliczce znamionowej urządzenia. Kolejnym etapem jest weryfikacja wielkości zabezpieczenia obwodu płyty i przekroju przewodu zasilającego dedykowane gniazdo siłowe. Jest to ważne, ponieważ producent urządzenia nie ponosi odpowiedzialności za straty spowodowane podłączeniem do instalacji, która nie jest do tego przystosowana. Tutaj dużą rolę odgrywa doświadczenie i wiedza osoby, która wykonuje Podłączenie Płyty Indukcyjnej. Elektryk Wrocław to firma, w której fachowa wiedza gwarantuje bezpieczną instalację indukcji w Twoim domu. Niezmiernie ważne jest również prawidłowe uziemienie urządzenia – płyta indukcyjna należy do urządzeń kategorii I, które wymagają podłączenia do uziemienia. Elektryk Wrocław zweryfikuje ten parametr wykonując pomiary przeciwporażeniowe szybkiego wyłączenia zasilania co stanowi podstawę do wskazania czy instalacja przewodu ochronnego w obwodzie Twojej płyty indukcyjnej jest sprawna. Od tego zależy Twoje bezpieczeństwo, więc nigdy nie powierzaj czynności podłączenia płyty indukcyjnej osobom bez odpowiedniego doświadczenia i aparatury. Podłączenie płyty indukcyjnej bez uziemienia jest bardzo groźną sytuacją ! Pomiary elektryczne, które wykonuje Elektryk Wrocław w trakcie instalacji są gwarantem bezawaryjnej i bezpiecznej eksploatacji indukcji.

Podłączenie płyty indukcyjnej uprawnienia

Protokół podłączenia płyty indukcyjnej może podpisać jedynie elektryk z ważnymi uprawnieniami elektrycznymi w tym w zakresie kontrolno-pomiarowym. Nic nie stoi na przeszkodzie aby w trakcie poszukiwań elektryka do podłączenia indukcji zapytać się o posiadane kwalifikacje oraz czynności , które są zawarte w usłudze podłączenia indukcji. Od tego zależy Twoje bezpieczeństwo. Zapraszamy do odwiedzenia strony https://elektryk24wroclaw.pl/ w tym zakładki blog, gdzie można znaleźć informację o tym, jak prawidłowo podłączyć płytę indukcyjną.