Niezaprzeczalnie meble są jednym z najważniejszych elementów aranżacji wnętrz. Obok funkcji praktycznej, liczy się tutaj także ich design i kolor. W tym ostatnim przypadku ostateczna decyzja nie zawsze bywa prosta i kwestia tego, jaki kolor mebli wybrać potrafi spędzać nam sen z powiek. Od czego są jednak trendy jak nie od ułatwienia podjęcia decyzji? Dlatego za chwilę podpowiemy, jakie są obecnie najmodniejsze kolory mebli i na co można bez obaw postawić przy urządzaniu swojej przestrzeni!

Jaki kolor mebli do salonu i przedpokoju wybrać?

Salon i przedpokój to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenia w całym domu. Dlatego też zawsze podchodzimy do ich urządzania z dużą pieczołowitością, dbając o najmniejsze detale. Kolor mebli jest jednym z istotnych elementów, który nadaje pomieszczeniu określonego charakteru. Na co zatem warto postawić według aktualnych trendów? Najmodniejsze kolory mebli do salonu i przedpokoju to nadal te, które są inspirowane naturalnym drewnem, czyli warto wybierać fronty drewniane lub imitujące strukturę drewna.

Co do samej kolorystyki, to tutaj jest dość spora swoboda, ważne są bowiem naturalne rysunki drewna, które powinny być widoczne. Natomiast kolory mebli można po prostu dopasować do pozostałej aranżacji wnętrza. Przy czym prawdziwą furorę robią w ostatnim czasie meble o ciepłym, piaskowym lub beżowym odcieniu. Chociaż jaśniejsze i ciemniejsze szarości nadal cieszą się dużym uznaniem. Ciemne brązy także doskonale się sprawdzą, w tym przypadku jednak warto je przełamać nieco jaśniejszą kolorystyką mebli wypoczynkowych lub ścian.

meble do przedpokoju

Modne kolory mebli do sypialni, gabinetu i pokoju dziecka

Jaki kolor mebli wybrać do sypialni, gabinetu czy pokoju dziecka? Przy urządzaniu wnętrz, które są najbardziej prywatne, nie musimy aż tak bardzo kierować się trendami i decydować się na najmodniejsze kolory mebli. W takiej sytuacji modne kolory mebli nie są tak ważne, jak sam komfort naszego samopoczucia i jeśli podoba nam się coś, co nie jest aktualnie na topie, ale dobrze się z tym czujemy, to sypialnia, domowy gabinet czy pokój dziecka, są miejscami, gdzie wybierając kolor mebli, warto postawić na swoje indywidualne preferencje i po prostu dobre samopoczucie.