Zastanawiałeś/aś się kiedyś co wyróżnia meble stylowe spośród dużej liczby dostępnych produktów? Czy jest to wyłącznie kwestia designu, a może chodzi również o materiały i sposób wykonania? Z całą pewnością w grę wchodzą te wszystkie trzy aspekty. Gdzie dzisiaj możemy więc zakupić meble stylowe, jeśli jesteśmy klientem wymagającym i stroniącym od popularnych sieciówek, które oferują co prawda meble odpowiadające trendom, ale wykonane z materiałów słabej jakości oraz sprzedawane masowo. Odpowiedzią na ten problem mogą być małe i średnie zakłady meblarskie, gdzie znajdziesz dodatki idealne do Twoich potrzeb.

Meble stylowe, czyli jakie?

Oczywiście pojęcie stylu będzie dla każdego oznaczać coś nieco innego. Dla jednych będzie to podążanie za szybko zmieniającą się modą, inni stwierdzą, że zdecydowanie bardziej elegancka jest ponadczasowa klasyka. Jakie są zatem meble stylowe? Dla większości znawców tematu będą to z całym przekonaniem meble z własnym charakterem. Do stylowych nie można zatem zaliczyć masowo produkowanych przedmiotów, które są później rozprowadzane przez popularne markety budowlane i meblowe. Dodatki pochodzące z takich miejsc, choć ładne na początku, szybko niszczą się przez wzgląd na to, iż do ich wykonania użyto materiałów słabszej jakości. Ponadto proces powstawania tego typu mebli dalece odbiega od wizji tworzenia mebla przez rzemieślnika, który uwzględnia w projekcie wszystkie potrzeby swojego zleceniodawcy.

Meble stylowe to zatem klasyka. Odchodzimy od prostych na rzecz porządniejszych mebli stworzonych na zamówienie. Dzięki stylowym meblom z pewnością uda Ci się powrócić pamięcią do przytulnych wnętrz z przeszłości, które obfitowały w dodatki bogate w zdobienia, dekoracje, a także neutralne, naturalne kolory. W przeciwieństwie do modnych obecnie, nowoczesnych mebli, stylizowane elementy mają swój charakter i nadają wszystkim wnętrzom ciepła i miękkości.

Gdzie kupić meble stylowe?

Jeśli jesteś miłośnikiem klasycznych mebli, z pewnością zauważyłeś, że na polskim rynku marketów meblowych z trudem można dostać klasyczne meble. Wszystko co znajduje się w asortymencie jest bowiem zuniwersalizowane pod preferencje masowego odbiorcy. Sytuacje ratują jednak wciąż obecne pracownie rzemieślnicze oraz średnie, lokalne zakłady meblowe.

W tych pierwszych zamówimy wspaniałe meble stylowe, które stolarz-artysta wykona dla nas z dbałością o najmniejszy szczegół. Nie każdego stać jednak na tego typu usługi, szczególnie jeśli okres wykończenia domu/mieszkania przypadł na okres rosnącego poziomu inflacji. W takim wypadku warto obejrzeć również asortyment lokalnych pracowni meblarskich, w których produkuje się meble na gotowo, ale jest także możliwość spersonalizowania danego modelu pod indywidualne potrzeby klienta. Ceny w tego typu zakładach są zwykle porównywalne z cenami marketowymi, jednak jakość produktów jest zdecydowanie wyższa. Dodatkowo, jeśli coś nam nie odpowiada, zawsze możemy zgłosić to bezpośrednio konsultantowi, który przyjmuje nasze zamówienie, a on wskaże, czy dana przeróbka jest możliwa, czy też nie.

Ile kosztują meble stylowe?

Myśląc nad wyposażeniem domu lub mieszkania w tzw. starym stylu, wiele osób myśli nad kosztami, które będą musieli ponieść w związku ze swoim marzeniem. Ile w 2022 r. kosztują meble stylowe? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ cena będzie uzależniona przede wszystkim od tego, gdzie zdecydujemy się dokonać zakupu. Najtaniej będzie z pewnością w markecie, jeżeli postawimy na prostą opcję. Jeśli jednak spodoba nam się droższa, katalogowa propozycja, dobrze się zastanówmy nad wyborem, ponieważ istnieje szansa, że w lokalnym zakładzie meblowym będziemy również mogli pozwolić sobie na zakup wyposażenia w podobnej lub nawet niższej cenie, ale z opcją personalizacji i z lepszej jakości materiałów. Najdroższa półka cenowa to oczywiście meble rzemieślnicze. Tu granica cenowa zależy wyłącznie od naszego budżetu i fantazji.