Osoby mieszkające na co dzień w mieście coraz częściej pytają architektów o projekty domów do 80m2. Wiele osób poszukuje bowiem własnej przestrzeni pod miastem lub na jego obrzeżach i chce się wynieść z bloku w centrum miasta. Niewielkie domy o powierzchni do 80 m2 kosztują znacznie mniej niż mieszkania o adekwatnych rozmiarach. Dużo łatwiej jest więc móc pozwolić sobie na poczynienie takiej inwestycji. Posiadanie domu niesie za sobą wiele korzyści, a główną z nich jest intymność i spokój. Mieszkając w bloku trzeba liczyć się z innymi lokatorami i tolerować ich zwyczaje. Właściciele domów jednorodzinnych nie mają takich problemów. Poza tym, zyskują niewielki ogródek, który stwarza wiele dodatkowych możliwości.

Projekty domów do 80 m2

Chcąc wybudować mały dom, najlepiej znaleźć dobrego architekta. Taki specjalista zaprojektuje dom, który będzie odpowiadał przedstawionym mu wymaganiom, w cenie którą klient sam wybrał. Tej wielkości domy są często tanie i powstają naprawdę szybko. Architekt rozplanuje poszczególne pomieszczenia tak, żeby były funkcjonalne i praktyczne i postara się je maksymalnie powiększyć. Profesjonaliści z racji doświadczenia często proponują bardzo ciekawe i innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że małe domy zyskują na komforcie i stanowią maksymalnie wykorzystaną przestrzeń. W biurze architekta można też kupić gotowe projekty domów do 80 m2. Taki projekt wystarczy dostosować do posiadanej działki. Można też wprowadzić w nim niewielkie zmiany, których dokonuje oczywiście sam autor projektu.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w małym domu

Niewielka przestrzeń wcale nie oznacza, że w domu będzie ciasno. Wystarczy ją dobrze zaplanować i można się cieszyć wygodą i komfortem. Architekt często wykonuje swoje zadanie kompleksowo, co oznacza, że nie tylko projektuje dom, ale również jego aranżację i wykończenie. Jego rolą będzie więc wybór oświetlenia, kolorów ścian, drzwi wewnętrznych i klamek, mebli oraz innych dodatków dekoracyjnych. Każdy wybór zostanie dokonany w konsultacji z klientem, który będzie miał możliwość modyfikacji poszczególnych elementów projektu. W zakres usługi może również wchodzić kwestia zakupów. Architekt odwiedza z właścicielem nieruchomości sklepy i proponuje różne rozwiązania, aby wypracować to najlepsze dla całości projektu.

Będzie on też towarzyszył ekipie budowlanej, a następnie wykończeniowej. Jego rolą jest bowiem zadbanie o to, aby inwestycja została zrealizowana zgodnie z projektem. Wiele osób decyduje się na tak kompleksowe usługi architekta. W ten sposób można zyskać piękny i wyróżniający się dom, w którym wykorzystany zostanie każdy cal. Wystarczą pojemne szafy i sprytne rozwiązania, takie jak garderoba, czy spiżarnia. W takich miejscach można przechowywać naprawdę wiele, a dom nadal wydaje się bardzo przestrzenny i komfortowy. Wybierając całościową usługę, na pewno mniej zapłacimy za projekt domu.