Poniżej przedstawiamy rodzaje małych umywalek w zależności od powierzchni użytkowej.

Urządzając toaletę, możliwe jest wystąpienie problemów z dopasowaniem armatury do jej wymiarów. Często zdarza się tak, że aranżowana przestrzeń jest niewielka i możliwości jej zagospodarowania są ograniczone. Co zrobić w takiej sytuacji i jakie zastosować rozwiązania, aby przestrzeń pomimo niewielkich rozmiarów była wygodna w użytkowaniu? Bardzo mała umywalka to idealne rozwiązanie do toalet, w których liczy się oszczędność miejsca. Umywalka niewielkich rozmiarów doskonale sprawdzi się do toalety w celu mycia rąk. Spełni swoją funkcję i zaoszczędzi przestrzeń. W przypadku stosowania umywalki do innych celów warto zastosować tradycyjny większy rozmiar, ponieważ w małej umywalce trudno będzie na przykład myć zęby lub wykonywać inne czynności.

Małe umywalki występują w takich samych wariantach jak umywalki o normalnych wymiarach. W zależności od potrzeb można je dopasować odpowiednio do wnętrza i indywidualnych wymagań. Wybierając umywalkę do łazienki, należy zwrócić uwagę na jakość produktu. Armatura wysokiej jakości będzie służyć użytkownikom zdecydowanie dłużej. Kolejnym ważnym aspektem jest miejsce instalacji umywalki. Dzięki rozwiązaniom takim jak umywalki narożne możemy doskonale wykorzystać nawet niewielką i niewymiarową przestrzeń.

Warto wiedzieć, że umywalki nie różnią się między sobą jedynie wymiarami, ale również kształtem. Mogą występować w formie kwadratu, prostokąta, owalne, trójkątne oraz asymetryczne. Oprócz kształtu i wymiarów dostępne są różne sposoby montowania. Umywalki mogą występować w najbardziej popularnej wersji mocowanej bezpośrednio do ściany śrubami, ale również w innych wersjach takich jak nablatowe, podblatowe, wpuszczane, do wyboru są również umywalki wolnostojące i w zestawie z szafką. Decyzja dotycząca wyboru najodpowiedniejszej wersji zależy jedynie od potrzeb i wymagań użytkownika, a także jego indywidualnych preferencji.

Aranżacja WC

Wyposażenie toalety to odpowiedzialna decyzja, ponieważ od wyboru armatury zależeć będzie w dużym stopniu późniejsza wygoda użytkowania. Warto zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie całej armatury pod kątem odpowiednich wymiarów i dopiero później zastanowić się nad stylistyką wnętrza. Aranżacja niewielkiej i niewymiarowej przestrzeni jest wymagająca. W pomieszczeniu należy zapewnić odpowiednią ilość miejsca, aby korzystanie ze wszystkich elementów wystroju nie sprawiało problemów. Pomiędzy poszczególnymi elementami powinna zostać zachowana odpowiednia odległość gwarantującą wygodę. W wyborze stylistyki do łazienki można zdecydować się na dowolny styl. Pomieszczenia urządzone klasycznie i minimalistycznie łatwo będzie można modyfikować za pomocą dodatków.

Umywalka z szafką

Umywalka z szafką jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań ze względu na to, że zestaw tworzy spójną całość. Szafka ukrywa wszystkie rury i zapewnia tak bardzo potrzebne miejsce do przechowywania niezbędnych przyborów w małej toalecie.

Umywalka nablatowa

Umywalka nablatowa jest stale zyskujacym na popularności rozwiązaniem. Idealnie pasuje do eleganckich wnętrz. Jak nazwa wskazuje, umywalka jest montowana na blacie. Może występować w wielu różnych kształtach, dzięki czemu można wybrać idealnie dopasowaną do swoich potrzeb wersję. Blat staje się również dodatkowym miejscem do przechowywania rzeczy.

Umywalka podblatowa i wpuszczana

Zastosowanie umywalki podblatowej i wpuszczanej jest również nowoczesnym rozwiązaniem. Może okazać się wygodniejsze w użytkowaniu niż umywalki nablatowe, ponieważ jest łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Umywalki podblatowej są całkowicie wpuszczone w blat, natomiast wpuszczane częściowo wystają nad powierzchnię blatu.

Umywalka wisząca

Umywalka wisząca to najbardziej tradycyjne rozwiązanie. Jest mocowana do ściany za pomocą śrub. Charakteryzuje się tym, że całe podłączeniem oraz rury pozostają widoczne.

Umywalka wolnostojąca

Umywalka wolnostojąca to rozwiązanie idealne do nowoczesnych toalet. Umywalka jest połączona z postumentem, tworząc jednolitą elegancką całość.