Dlaczego odśnieżanie parkingów jest ważne?

Przed sezonem zimowym każdy liczy na lekką zimę. Jednak ostatnie lata pokazują, że pomimo wyraźnie zmiany klimatu śnieg i lód cały czas potrafią dać się we znaki. Do kanonu kabaretowych przysłów weszło zdanie zima zaskoczyła drogowców. Niestety nie jest to śmieszne. I o ile o drogi publiczne dbają instytucje państwowe to parkingi i dojazdy do nich często zamieniają się w istne lodowiska. Świeży śnieg jest stosunkowo łatwy do usunięcia, ale jeżeli nie dba się o to na bieżąco szybko zamienia się w niebezpieczną, lodową skorupą stwarzając zagrożenie dla ludzi i pojazdów. Będąc właścicielem lub administratorem parkingu warto pamiętać, że utrzymanie go w odpowiednim stanie jest obowiązkiem a nie aktem dobrej woli. Ludzie coraz częściej dochodzą swoich praw przed sądem i zaniedbanie odśnieżania parkingów może skończyć się nie tylko przykrym wypadkiem ale procesem sądowym i wysokim odszkodowaniem.

Komu powierzyć odśnieżanie parkingów?

Taką usługę oferuje między innymi renomowana, warszawska firma sprzątająca greenpointpp.pl. Każdy klient po konsultacji otrzymuje kontakt do kierownika odpowiedzialnego za swój obiekt. Pozostaje on do dyspozycji 24 godziny na dobę i w razie wystąpienia opadów śniegu natychmiast podejmuje akcję. Cena usługi greenpointpp.pl w zakresie odśnieżania parkingów zależy od powierzchni parkingu i intesywności występowania opadów. Greenpointpp.pl oprócz samego odśnieżania może podjąć się wywozu uprzątniętego śniegu, posypywania powierzchni tak zwaną solą drogową lub piaskiem a także utrzymywaniem w porządku dróg dojazdowych do parkingu. Greenpointpp.pl dysponuje zarówno nowoczesnym ciężkim sprzętem do odśnieżania jak i pracownikami odśnieżającymi ręcznie mniejsze powierzchnie.

Czy odśnieżanie parkingów jest obowiązkiem właściciela?

Tak, właściciel odpowiada za obiekt zgodnie z regulacjami Kodeksu Cywilnego. W razie wypadku spowodowanego przez zaniedbanie ponosi pełną odpowiedzialność cywilną i zobowiązany może zostać do pokrycia wszelkich szkód powstałych w wyniku wypadku. Odśnieżanie parkingów to kwestia nie tylko komfortu osób z nich korzystających ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Z każdego parkingu na bieżąco powinien być usuwany śnig, lód i równie niebezpieczne błoto pośniegowe. Odśnieżanie parkingów przez profesjonalną firmę to nie tylko sama czynność usuwania śniegu i lodu ale ciągłe monitorowanie sytuacji i warunków pogodowych w czasie całej zimy. Firma podpisująca umowę o odśnieżanie parkingów w myśl umowy bierze odpowiedzialność za stan parkingu.