Prace warsztatowe, ale też remontowe czy ogrodowe wymagają odpowiednich narzędzi. Nie zawsze nimi dysponujemy, a naprawa czy remont mieszkania czasami nie mogą czekać. Jakie jest wyjście z takiej sytuacji? Z pomocą przychodzi wypożyczalnia narzędzi. Jak działa takie miejsce i które narzędzia wypożyczane są najczęściej? Dowiedz się wszystkiego o wypożyczalniach narzędzi warsztatowych!

Jak działa wypożyczalnia narzędzi?

Jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu takie miejsca jak wypożyczalnia narzędzi nie były zbyt popularne. W końcu każdy szanujący się pan domu miał własne elektronarzędzia, a jeszcze do tego miejsce w garażu czy też piwnicy, gdzie mógł spokojnie urzędować i majsterkować. Czasy się jednak zmieniły i obecnie znacznie rzadziej kupujemy takie sprzęty, jak wkrętarki czy wiertarki. Po pierwsze nie wykonujemy prac remontowych samodzielnie. W końcu szybki tryb życia i natłok obowiązków nie pozwala na to, by móc pomajsterkować na własną rękę tak, jak kiedyś. Drugą sprawą jest również miejsce. Przechowywanie różnego rodzaju narzędzi w domu wymaga odpowiedniej przestrzeni, a także zabezpieczenia przed dziećmi. Dlatego też coraz częściej z pomocą przychodzi wypożyczalnia narzędzi. Jak działa takie miejsce?

Wypożyczanie narzędzi warsztatowych odbywa się w kilku prostych krokach. Na początku musimy oczywiście wybrać interesujące narzędzia i urządzenia. Należy wspólnie z osobą wypożyczającą sprawdzić stan techniczny sprzętu i w razie jakichkolwiek nieprawidłowości, spisać protokół. Oprócz tego warto pamiętać o sporządzeniu umowy wynajmu narzędzi. Trzeba być również przygotowanym na wpłacenie kaucji. Jej kwota jest określona w umowie. Ze wszelkich wypożyczonych narzędzi należy oczywiście korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem. Jeśli stan techniczny oddawanego sprzętu będzie się różnił od tego z chwili wypożyczenia – do kwoty wynajmu zostaną doliczone koszty naprawy. Jeśli jednak narzędzia będą działały prawidłowo, wypożyczającym nic nie grozi – poza zaoszczędzonymi na kupnie sprzętu pieniędzmi. Brzmi prosto i ciekawie, prawda?

Najpopularniejsze narzędzia warsztatowe

Z wypożyczalni narzędzi korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Takie miejsca to ogromne ułatwienie dla wszystkich ludzi, którzy wykonują różnego rodzaju prace remontowo-warsztatowe. Po jakie elektronarzędzia sięgają najczęściej? To przede wszystkim:

  • wiertarki,
  • wkrętarki,
  • szlifierki,
  • pilarki,
  • frezarki,
  • spawarki,
  • strugi elektryczne,
  • lutownice.

Kiedy wypożyczalnia narzędzi ma sens?

Odpowiedzmy sobie na jedno podstawowe pytanie. Czy warto skorzystać z usług wypożyczalni narzędzi i maszyn budowlanych? Jak podpowiada pracownik firmy PW Marko – firmy remontowej z Braniewa koło Elbląga:

Takie miejsca jak wypożyczalnia narzędzi i maszyn budowlanych to duże udogodnienie dla osób prywatnych oraz firm. Ci pierwsi mogą bez dużych nakładów finansowych wypożyczyć niezbędny sprzęt do wykonania drobnych prac warsztatowych czy remontowych. Dzięki temu nie muszą wydawać pieniędzy na narzędzia, których potrzebują sporadycznie lub użyją dosłownie raz w życiu. Kiedy wypożyczalnia narzędzi sprawdzi się u firm? Po pierwsze, kiedy terminy gonią, a wykonawca musi przyśpieszyć pracę. Fundusze mogą nie wystarczyć na kupno nowego sprzętu i zatrudnienie dodatkowych osób. Po drugie, kiedy firma oddała sprzęt do naprawy. Bezzasadne byłoby kupno nowego sprzętu i wynajem to w takiej sytuacji świetny pomysł.

Usługi wynajmu sprzętu warsztatowego cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego. Oferta takich miejsc jest bardzo rozbudowana i każdy majsterkowicz z pewnością znajdzie coś dla siebie. A Wy korzystaliście już z takich usług? Koniecznie podzielcie się wrażeniami!