Fotele ogrodowe to podstawowe meble wypoczynkowe w domowym zieleńcu. Gwarantują wygodny i komfortowy wypoczynek. Zatapiając się w nich, można czytać książkę, słuchać muzyki, plotkować z przyjaciółką. Szeroka oferta krzeseł i foteli ogrodowych nie ułatwia jednak wybrania tych idealnych. Poszczególne modele różnią się od siebie materiałem wykonania, kształtem, wymiarami, stylem, a także kolorem. Wbrew pozorom ten ostatni jest równie ważny co solidność mebla – on bowiem wpływa na styl i charakter przestrzeni. Jaki więc wybrać?

Jaki kolor mebli ogrodowych jest najlepszy?

Jedną z rad, z jaką często można się spotkać, mówi, aby kolor foteli ogrodowych i innych mebli dopasować do własnego gustu. Warto jednak pamiętać, że nasze preferencje to nie jedyny czynnik, który powinien wpłynąć na decyzję. Swój wybór warto też uzależnić od kolorystyki otoczenie, stylu domy, wyglądu ogrodu, a także efektu, jaki chce się osiągać w przydomowym zieleńcu. W przypadku, gdy ogród lub taras jest przedłużeniem salonu, to dobrym rozwiązaniem jest zapewnienie ciągłości kolorystycznej. Pozwoli to osiągnąć elegancję i harmonijną aranżację, w której miło będzie spędzać czas.

Warto też pamiętać o kwestiach praktycznych. Ciemne fotele ogrodowe to te, na których praktycznie nie widać zabrudzeń. Ich plusem jest również łatwiejsze czyszczenie. Jasne fotele ogrodowe natomiast nie są tak narażone na blaknięcie pod wpływem promieni słonecznych.

Zielone, brązowe, białe czy szare – jakie fotele ogrodowe wybrać?

Fotele ogrodowe pojawiają się w wielu kolorach. W ostatnich sezonach obserwować możemy wiele modeli utrzymanych w barwach zieleni i brązu. Jest to efekt mody na aranżacje nawiązujące do natury. Kolory te pasują do otoczenia i świetnie komponują się z ogrodową roślinnością. Są również niezwykle uniwersalne. Fotele ogrodowe w kolorze drewna świetnie będą się komponować z meblami w innych kolorach.

Równie uniwersalnym i ponadczasowym wyborem będą meble ogrodowe szare i niebieskie. Pasują one do wielu aranżacji od nowoczesnych, przez marynistyczne i hampton, po skandynawskie. Szarości i odcienie niebieskiego wprowadzają na taras i do ogrodu elegancję, szyk i spokój. Fotele ogrodowe w tych barwach są idealnym miejscem do odpoczynku i relaksu – już samo spojrzenie na nie odpręża i pozwala zapomnieć o codziennych troskach. Szare i niebieskie meble doskonale też komponują się z zielonymi roślinami, trawą i kolorowymi kwiatami.

Dobrym wyborem będą również białe meble ogrodowe. Piękne i zawsze modne przyciągają wzrok i zachęcają do odpoczynku. Wydają się lekkie i delikatne, a dodatkowo kontrastują z zielenią roślin w ogrodzie. Białe fotele ogrodowe dopasować można do wielu aranżacji nie tylko tych klasycznych, ale i nowoczesnych, minimalistycznych. Fotele w tym kolorze pięknie będą się komponować ze szklanymi stolikami. Warto też pamiętać, że białe meble będą optycznie powiększać taras/ogród. Minusem tego koloru w przydomowym zieleńcu jest jednak to, że widać na nim każde zabrudzenie. Białe sofy, pufy czy fotele ogrodowe nie są więc polecane w domach, gdzie mieszkają dzieci czy czworonożne pupile.