Zastanawiasz się nad montażem klimatyzacji w swoim biurze? Przeczytaj najważniejsze informacje o montażu klimatyzacji, ekipy montującej. Znajdziesz również wiadomości, jaką powinien wyglądać serwis klimatyzacji.

Jak zamontować klimatyzację w biurze?

Zastanawiasz się, jak może wyglądać montaż klimatyzacji w domu czy też montaż klimatyzacji w firmie. Należy pamiętać, że nie jest to łatwa sprawa i warto przekazać to zadanie firmie, która ma duże doświadczenie w montażu klimatyzatora. Taka klima może zostać zamontowana w domu, mieszkaniach, biurach, czy w dowolnie wybranym pomieszczeniu. 

Co ważne instalacja może zostać umieszczona na ścianie danego budynku, w mieszkaniu lub na balkonie. Do tego montażu klimatyzacji potrzebna jest jednak część rusztowania. Gdy wykonywany jest montaż klimatyzacji wykonywany jest przewiert, montowane są odpowiednie przewody. 

Montaż instalacji chłodniczych to wydatek około 1000-1500 zł. Zanim się zdecydujemy warto dopytać, ile będzie kosztować instalacja klimatyzatora. Cena zawiera jednostkę wewnętrzną oraz zewnętrzną.

Co ważne montaż klimatyzatorów rozpoczyna się rozpakowania urządzenia. Montaż zaczyna się od jednostki wewnętrznej. W przypadku tego typu urządzeń klimatyzacja typu split składa się z jednostki zewnętrznej (skraplacz) oraz jednostki wewnętrznej (parownika). Łączą się one ze sobą za pomocą kabli elektrycznych i przewodów freonowych z czynnikiem chłodniczym. Całość należy wykonać z wielką ostrożnością. 

Kolejno przychodzi czas na jednostkę zewnętrzną. Należy to zrobić poza budynkiem, na elewacji, dachu lub balkonie. Do urządzenia przykręcane są nóżki, dzięki czemu można je oprzeć w dowolnym miejscu i zachować przy tym sugerowane w instrukcji odległości od przeszkód. Klimatyzator najlepiej, aby był postawiony w zacienionym miejscu na sztywnej oraz stabilnej podstawie. 

Ważny element, którego nie należy pomijać to podłączenie odpływu skroplin. Przyłącze instalowane jest pod spodem jednostki zewnętrznej. Skutkiem tego jest odprowadzanie wody na zewnątrz urządzenia w trakcie trybu ogrzewania.

Zanim klimatyzacja zostanie uruchomiona specjalista powinien wykonać próbę szczelności oraz wykonać  odpowietrzenie układu. W tym celu warto użyć pompy próżniowej, która usuwa z instalacji freonowej powietrze, wilgoć oraz obniżane jest ciśnienie. Dzięki temu tworzy się próżnia, a klimatyzacja można wypełnić czynnikiem chłodniczym.

Ostatni krok to uruchomienie sprzętu i przeszkolenie nowych właścicieli. 

Serwis klimatyzacji – jak wygląda?

Co ważne nie mona zapominać o elemencie obsługi technicznej urządzeń – należy je wykonywać regularnie. Takie usługi wcale nie są tak drogie jak mogłoby się wydawać. Serwis klimatyzatora daje dostęp do świeżego i filtrowanego powietrza oraz gwarantuje właściwy poziom wilgotności w pomieszczeniu. Najczęściej usterki w klimatyzatorach występują podczas pracy w upalne dni. Stąd tak ważne jest regularne czyszczenie, nabijanie, jak również ozonowanie klimatyzatorów, a przede wszystkim ich odgrzybianie. Dzięki serwisowi klimatyzacja z pewnością będzie działać lepiej i dłużej.

W skład prac serwisowych wchodzą często takie prace jak: sprawdzanie ciśnienia pracy podczas ssania oraz tłoczenia, jak również przeglądnięcie kanałów.

Nieprawidłowy serwis klimatyzacji może grozić utratą gwarancji producenta. Należy zorientować się co jest w zakresie napraw danej firmy. Nie zawsze szybki montaż to dobry montaż.

Wybierając firmę, której zadaniem jest montaż klimatyzacji warto zrobić dokładny research i sprawdzić czy fachowcy mają pozytywne opinie za swoje usługi. Zastanawiasz się jak odpowiedzieć na pytanie Klimatyzacja we Wrocławiu – jakiej firmie warto ufać? Świetnym przykładem jest usługa firmy do klimatyzacji celtron.

Działają oni sprawnie i wykonują prawidłowo zarówno montaż klimatyzacji, instalację, jak i całą usługę. Głównym miejscem pracy jest warszawa, ale działają praktycznie w całym kraju. Z firmą można umówić się na dogodny termin montażu. Jakość i szybkość wykonania są bardzo duże, a firma cieszy się szerokim gronem klientów. Firmę cechuje również dobry kontakt telefoniczny. 

Zastanawialiście się kiedyś nad montażem klimatyzatora?