Jeśli chcesz zostać właścicielem mieszkania na wynajem i szukasz inspiracji jak je urządzić, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Kupno mieszkania na wynajem to bardzo dobra inwestycja. Jeżeli tylko możesz sobie na nią pozwolić, nie wahaj się! Szczególnie nieruchomości w dużych miastach oraz dobrej lokalizacji są dużą gratką i zawsze będzie na nie popyt. Ważne jest również, żeby tak wyposażyć wnętrze, aby było dosyć uniwersalne, a każdy wynajmujący mógł „na własną rękę” bardziej je spersonalizować z użyciem np. ulubionych grafik, tekstyliów i oświetlenia. Oprócz tego warto mieć na uwadze również inne kwestie… Poniżej przedstawiamy 4 kluczowe wskazówki, które pomogą Ci w aranżacji takiego miejsca.

Aranżacja mieszkania na wynajem – lista wskazówek

1.     Ustal budżet

Nie bez powodu zaczynamy tę listę właśnie od tej wskazówki. Od ustalenia budżetu lub też nie zależy bowiem poniekąd skuteczne zrealizowanie dalszych kwestii. Zarówno przy niewielkim, jak i mało ograniczającym budżecie możesz stworzyć atrakcyjne dla najemców miejsce. Dlatego też urządzanie mieszkania pod wynajem zacznij od określenia budżetu, a także zaprojektuj go. Wypisz sobie, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na remont, wyposażenie mieszkania w meble, a także inne dodatki, ponieważ musisz pamiętać, że większość osób woli wynajmować mieszkania, do których nie musi już dokupować przedmiotów przydatnych w życiu codziennym.

2.     Postaw na uniwersalne kolory

Każdy, kto kiedyś miał okazję oglądać różne mieszkania przed zdecydowaniem się na konkretny najem spotkał się nie raz z fatalnym wystrojem wnętrz. Jaskrawo pomarańczowe ściany, obdrapane kafelki, odpadające drzwi od szafy już na wielu najemcach nie robią najmniejszego wrażenia. Jeśli jednak zadbasz o odpowiednią, czyli neutralną kolorystykę ścian, twoje mieszkanie już na pierwszy rzut oka zyska na atrakcyjności, co przełoży się na wyższą kwotę wynajmu oraz szybkie znalezienie osoby, która zdecyduje się na podpisanie umowy. Najlepiej utrzymać je w jasnych, niejaskrawych barwach jak biele czy beże, które optycznie powiększą wnętrze, a także podświadomie wzbudzają większe poczucie „schludności” całego mieszkania.

3.     Funkcjonalność powinna być priorytetem

Z racji tego, że większość wynajmujących woli wprowadzać się do już wyposażonego mieszkania, niż zwozić do niego wyposażanie zakupione na własną rękę należy zadbać o to, aby wnętrze było przede wszystkim funkcjonalne. Mieszkanie, w którym brakuje miejsca do przechowywania, a wszystkie przedmioty i ubrania muszą być „na wierzchu”, nie jest atrakcyjne dla potencjalnego najemcy. Dlatego też niezbędne jest wyposażenie mieszkania w odpowiednie meble. Funkcjonalne szafy dwudrzwiowe – kupisz tutaj. Są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego mieszkania na wynajem. Nie ma nic gorszego niż postawienie przez wynajmującego jedynie wieszaka na ubranie, który pomieści mało odzieży, a także nie uchroni jej np. przed zakurzeniem się.

Warto również pamiętać o właściwym wyposażeniu kuchni, gdzie również będą mile widziane liczne półki i szafki. Pamiętaj, że dobrze umeblowane mieszkanie to jedna z najważniejszych kwestii. Dlatego też warto skorzystać z oferty ABC Meble, ponieważ ich produkty są nie tylko ładne, ale i trwałe.

4.     Określ, kim będzie Twój potencjalny najemca

W zależności od tego kim będą potencjalni najemcy, w jakim będą wieku, powinna zależeć część Twoim decyzji. Wiadomo, że jeśli chcesz wynająć mieszkanie studentom, nie możesz przesadzić z dopieszczeniem wystroju mieszkania. Nie tylko dlatego, że „studenckie życie” ma swoje prawa i osoby w tym wieku, często nie dbają o mieszkanie tak samo, jak ludzie bardziej dojrzali. Pamiętaj, że studenci nie zapłacą wygórowanej ceny za wynajem mieszkania, dlatego też Twój budżet na remont i wyposażenie mieszkania nie powinien być bardzo wysoki, tak, aby cała inwestycja była dla Ciebie po prostu opłacalna.

Idąc tym tropem, wiadomo, że mieszkanie na wynajem dla osób po studiach, a także starszych powinno być urządzone w inny sposób. Jeśli Cię na to stać warto jak najlepiej wyposażyć mieszkanie i urządzić je jak najbardziej stylowo. Im bardziej „luksusowe” wnętrze uda Ci się uzyskać, tym większej kwoty za wynajem możesz żądać. W tym przypadku na pewno znajdą się ludzie, którzy będą chcieli zamieszkać w takim miejscu mimo wysokich kosztów.

Warto poświęcić trochę uwagi i „przyłożyć się” do aranżacji mieszkania na wynajem. Odpowiedni projekt nie tylko pozwoli Ci zadbać o swoich przyszłych najemców, ale przede wszystkim sprawi, że inwestycja będzie opłacalna. Dobrej jakości wyposażenie posłuży na dłużej, dzięki czemu nieruchomość będzie mogła przynosić jak największy zysk przy jednocześnie małych kosztach utrzymania.

źródło zdjęcia: freepik.com