Zakup mieszkania to nie jedyne koszty, z jakimi możemy się zmierzyć podczas realizacji marzenia o własnych czterech kątach. Nowa inwestycja zawsze wymaga od nas wykończenia i urządzenia wnętrza. W  przypadku zakupu z rynku wtórnego czeka nas najczęściej generalny remont lub drobne odświeżenie. Jak dobrze zaprojektować i urządzić swoje idealne mieszkanie? Podpowiadamy. 

Jaki jest koszt urządzenia mieszkania?

Dobrze zaplanowany budżet to podstawa. Zawsze jednak warto założyć, że będzie on o 10-15% wyższy od zakładanego, ze względu na różne nieplanowane wydatki i dodatkowe koszty. Najwięcej czasu i funduszy powinniśmy przeznaczyć na wybór dobrej jakości materiałów wykończeniowych oraz drzwi, paneli oraz płytek na podłogi i ściany. To stałe elementy domu, które powinny posłużyć nam przez wiele lat. Dlatego też nie warto na tym oszczędzać. Za położenie płytek na podłogach i ścianach zapłacimy najczęściej 40-80 zł za m2. Podobnie sprawa wygląda z położeniem podłogi panelowej lub parkietu. Pozostaje nam wykończenie ścian oraz umeblowanie. Najdroższy będzie zakup wyposażenia łazienki i kuchni. Za urządzenie łazienki w standardzie podstawowym zapłacimy przynajmniej 6 tysięcy złotych, natomiast kuchnia to wydatek przynajmniej 14 tysięcy złotych. Są to ceny orientacyjne, które mogą ulec zmianie w zależności od metrażu i wybranych materiałów czy wyposażenia. 

Projektowanie wnętrz ze specjalistą

Projektowanie wnętrz to trudne i bardzo odpowiedzialne zadanie. Jeśli nie mamy doświadczenia w tego typu działaniach, warto postawić na profesjonalną pomoc projektanta. Dzięki temu uzyskamy piękne i przestronne pomieszczenia o odpowiednim standardzie i wysokiej jakości wykończeniu. To idealne rozwiązanie w bardzo korzystnej formie, które pozwoli na uzyskanie idealnego wnętrza wprost z okładek wnętrzarskich czasopism. Szukasz specjalisty od projektowania wnętrz na terenie Trójmiasta oraz okolic? Sprawdź ofertę dostępną na stronie https://duszynska.com.pl/.

Urządzenie mieszkania – o czym warto wiedzieć?

Projektowanie wnętrz Trójmiasto ułatwia każde zadanie wymagające zarówno fachowej wiedzy, umiejętności jak i również rozeznania w ofertach i cenach materiałów wykończeniowych. Każde z pomieszczeń w zależności od pełnionych funkcji i indywidualnych oczekiwań musi zostać zaprojektowane zgodnie z innymi wymogami. Dobry projekt wnętrza powinien być odpowiednio przemyślany i zaplanowany. Powinien także odznaczać się ciekawą formą. Warto skierować się w stronę niebanalnych rozwiązań i przykuwających uwagę dodatków. Tylko wtedy nasze wnętrza nabiorą własnego charakteru. Należy jednak pamiętać o zasadzie, aby w przypadku projektowania mieszkania postawić przede wszystkim na jego funkcjonalność, ponieważ w tego typu wnętrzach każdy z nas będzie potrzebował odmiennych funkcji dla pomieszczeń i rozwiązań, które pozwolą na uzyskanie wyrazistych i praktycznych pomieszczeń.