Kupiłeś lub wybudowałeś swój własny dom? Świetnie – pierwsze kroki masz już za sobą. Teraz czas na zaplanowanie przestrzeni, aranżację i wystrój pomieszczeń. Podjęcie niektórych decyzji może okazać się trudne, aby w efekcie końcowym otrzymać piękne i funkcjonalne “cztery ściany”. Na szczęście nie wszystko musi być skomplikowane – istnieją bowiem takie rozwiązania, jak np. gotowe schody wewnętrzne, które nie wymagają poświęcenia dużo czasu – wystarczy usiąść i wybrać te, które najbardziej odpowiadają na Twoje potrzeby.

Dom piętrowy – jak łatwo połączyć oba piętra?

Samo zaplanowanie przestrzeni można zrobić samemu według wymarzonej koncepcji lub zlecić projektantom, którzy znają się na rzeczy. Wygospodarowanie miejsca na przedpokój i schody prowadzące na piętro to nie lada wyzwanie. Ich układ, materiał, z którego są wykonane, kolor, barierki lub ich brak – wybór tego wszystkiego wcale nie musi być trudny. Wystarczy, jeśli zdecydujesz się na gotowe schody wewnętrzne. Wówczas ominie Cię cały proces ustalania projektu ze stolarzem lub innym usługodawcom. Oszczędzisz w ten sposób czas oraz nerwy.

Gotowe schody wewnętrzne to ogromny wybór modeli, które zachwycą użytkowników i z pewnością odpowiedzą na ich najważniejsze potrzeby. W zależności od dostępnej przestrzeni możesz wybrać schody zabiegowe lub proste. Każde z nich cechują się wysoką jakością, bezpieczeństwem i przede wszystkim – unikalnym designem. To, co gotowe – nie musi być nudne!

Modne instalacje z karton gipsu

Jeśli szukasz ciekawego rozwiązania do aranżacji swojego domu, to koniecznie skorzystaj z dobrodziejstwa, jakim są niepozorne płyty kartonowo-gipsowe. Służą one nie tylko do stworzenia ścianki działowej wydzielającej odrębne pomieszczenia. Doskonale sprawdzają się jako materiał do podwieszanych sufitów. Dzięki nim stworzysz piękne i oryginalne układy swoich sufitów, które będą posiadały niezwykle dekoracyjne funkcje. Przede wszystkim można nimi zamaskować ewentualne nierówności sufitu, ale także wykorzystać do poprowadzenia ciekawej instalacji świetlnej.

Podwieszane sufity to – podobnie jak gotowe schody wewnętrzne – sprytne rozwiązanie na funkcjonalny i stylowy dom, który zachwyci Ciebie i Twoich gości. Dzięki nim ukryjesz okablowanie i podniesiesz standard mieszkania. Z płyt kartonowo-gipsowych możesz również fantazyjnie zmienić kształt pomieszczeń, tworząc z nich półki przy ścianach i oryginalne zabudowy.