Kiedy w rodzinie pojawia się kolejne dziecko, należy odpowiednio dostosować pokój. W tym też łóżko. Chcemy bowiem, by oba maluchy miały komfort nauki i zabawy. Czy łóżko podwójne wysuwane będzie dla nich odpowiednie? A może lepiej wybrać piętrowe lub dwa osobne? Jaki mamy możliwości? Dzisiaj się o tym przekonamy.

Jak przygotować łóżka dla rodzeństwa?

W mieszkaniach przeważnie nie ma przestrzeni do tego, by przygotować dwa oddzielnie pokoje dla dzieci. W takiej sytuacji należy odpowiednio podzielić pokój, by każda pociecha miała swoja przestrzeń zarówno do spokojnego snu, jak i nauki oraz zabawy. Podczas wyboru łóżka należy zwrócić uwagę na to, by zapewniało bezpieczeństwo, było solidnie wykonane, a także dawało komfort korzystania.

Gdy zastanawiamy się, jakie łóżko wybrać, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, jak wiek maluchów, a także ilość miejsca w pokoju. Jeśli pokój jest dosyć spory, nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić tam osobne łóżka. Jeśli mamy mniej przestrzeni, rozważamy łóżko podwójne wysuwane lub piętrowe. Jako że obecnie sklepy mają spory wybór, to łatwo będzie i nam znaleźć coś dla naszej rodziny.

Jakiego typu łóżka wybrać?

Gdy mamy dwóje dzieci, to znajdziemy sporo ofert, które mogą nam pomóc dostosować ten mebel do naszych osobistych potrzeb. Wiele zależy od tego, jak dużo mamy przestrzeni oraz, za czym przepadają dzieci. Można bowiem zdecydować się na klasyczne łóżko piętrowe lub takie połączone z biurkami. Dzięki temu każde dziecko otrzymuje swoją własną przestrzeń.

Ciekawym rozwiązaniem jest też łóżko podwójne wysuwane. W pewnym stopniu przypomina bowiem łóżka piętrowe. Jednak w przeciwieństwie do nich ma pewną wadę. Każdego wieczoru trzeba bowiem wysuwać szufladę z materacem, a rano ją zasuwać. Nie dla każdego będzie to dobre, ale w przypadku małych pokoi sprawdzi się rewelacyjnie.

Czasami też najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie dwóch osobnych łóżek. Zwłaszcza gdy posiadamy odpowiednia przestrzeń, a dzieci są już nastolatkami. Każde z nich potrzebuje bowiem komfortu nie tylko podczas snu. Konieczne jest zapewnienie im prywatnej przestrzeni.

Inne rozwiązania łóżkowe

Niektórzy rodzice mogą zastanawiać się także nad wspólnym łóżkiem dla rodzeństwa. Może to być nawet dobre w przypadku małych dzieci. Im mamy starsze latorośle, tym bardziej powinniśmy stawiać na osobne łóżka. Każdemu dziecku przyda się bowiem osobna przestrzeń. I choć początkowo nawet możemy postawić na wspólne łóżko, to warto w odpowiednim momencie zamienić je na dwa osobne, piętrowe lub łóżko podwójne wysuwane.

Wiele czynników wpływa na to, jakie łóżko wybierzemy dla swoich dzieci. Powinniśmy brać pod uwagę nie tylko ilość miejsca w pokoju, ale także wiek pociech czy ich własne preferencje. Warto zatem z nimi przegadać kwestie zakupu łóżka i wspólnie ustalić, co będzie najlepsze. Dzięki temu znajdziemy model, który nie tylko zapewni bezpieczeństwo, komfort i wygodę, ale też będzie po prostu maluchom odpowiadał. Każdy bowiem ma prawo do własnych preferencji.