Taras jest miejscem spotkań rodzinnych i doskonałą przestrzenią do relaksu. Duże przeszklenia lub szerokie drzwi prowadzące na taras pozwolą na komunikację oraz poszerzenie domu. Dbając o doskonały wygląd tarasu, nie można pominąć efektownego wejścia.

Nowoczesny taras

Okna balkonowe, tak samo jak drzwi drewniane zewnętrzna, stalowe drzwi zewnętrzne lub okna dachowe mogą być wykonane z PCV lub aluminium, są elementem wystroju budynku. Nowoczesne okna na taras posiadają zaawansowaną technologię, jednocześnie posiadając sprawne otwieranie nawet największych skrzydeł. Najnowsze trendy w architekturze i projektowaniu wnętrz zaliczają duże przeszklenia jako dostęp nieograniczonej ilości promieni, które wpadają do wnętrza domu. Okna balkonowe przesuwne mogą być otwierane na wiele sposobów. Jedną z możliwości sa drzwi tarasowe uchylno-przesuwne. Dzięki temu można otworzyć okno nawet do 3 metrów szerokości. Wystarczy nacisnąć klamkę, a ruchome skrzydło wysunie się na zewnątrz i będzie mogło swobodnie się przesuwać po szynie zlokalizowanej na ościeżnicy.

Jedno- czy dwuskrzydłowe

Tradycyjne i najlepsze okna balkonowe to te, które otwiera się do środka pomieszczenia. Można zainwestować w dwuskrzydłowy system, który może mieć ruchomym lub nieruchomym słupkiem. W momencie otwierania dwóch skrzydeł powstanie możliwość swobodnego przejścia na taras, wniesienia mebli lub sprzętu o większych rozmiarach. Najczęściej producenci polecają wybranie modelu z jedną klamką, dzięki której można swobodnie zamknąć jedno skrzydło, a drugie jest otwierane poprzez zwolnienie mechanizmu znajdującego się na ruchomym słupku. Podczas aranżacji wnętrza trzeba wziąć pod uwagę, ze taki rodzaj drzwi tarasowych, po pełnym otwarciu będzie zajmował sporo miejsca wewnątrz pomieszczenia. Wybór szerokości, długości i wysokości drzwi jest uzależniony od zaplanowanego projektu budynku. Według najnowszych trendów, domy jednorodzinne z oknami tarasowymi, które otaczają kuchnie lub salon są najbardziej popularne i najmodniejsze.

Jak wybrać okna tarasowe

Szukając ciekawego modelu, trzeba pamiętać, że okna są swojego rodzaju wizytówką domu. Powinny współgrać z elewacją lub kolorem dachówki. Szeroką ofertę drzwi balkonowych znajdziesz w VIDOK. Jednym z popularniejszych kolorów jest antracyt, a wśród klasycznych okien, białe. Oczywiście można iść na kompromis i wybrać modele dwukolorowe, czyli antracyt na zewnętrznej stronie a biały wewnątrz budynku. Innymi popularnymi kolorami okien to odcienie brązu lub imitacje drewna. W dzisiejszej architekturze natura coraz częściej wypełnia wnętrza. Dzięki takim możliwościom można zaaranżować piękny i komfortowy taras, który będzie blisko natury, a jednocześnie będzie się doskonale komponował z oknem tarasowym i innymi elementami wystroju. Taras może być zaprojektowany w dowolny sposób, a nowoczesne okna tarasowe dopełnią designu.