Zakres usług oferowanych przez architektów wnętrz jest znacznie szerszy niż wydaje się większości osób. Wbrew pozorom ich usługi nie opierają się jedynie na projektowaniu mieszkań i proponowaniu różnych rozwiązań. Decydując się na współpracę z architektem wnętrz, nie musimy praktycznie w ogóle zawracać sobie głowy aranżacją mieszkania lub domu. W czym więc może pomóc dobry architekt wnętrz? Sprawdź to w naszym artykule!

Najważniejsze są konsultacje projektanta

Jedną z usług oferowaną przez projektantów wnętrz jest doradztwo i konsultacje. Gdy decydujemy się na skorzystanie z ich pomocy, to najpierw odbywa się konsultacja – najczęściej w domu czy też w mieszkaniu, które ma przejść metamorfozę – dzięki czemu architekt wnętrz od razu może przeanalizować całe wnętrze. Ten etap to również świetny czas na luźną rozmowę, a także przedstawienie wszelkich oczekiwań, dzięki czemu wszystkie późniejsze zmiany będą zgodne z wymaganiami klientami. Podczas takiego spotkania można również poprosić architekta o porady – np. dotyczące koloru ścian.

Można również zauważyć, że wiele osób decyduje się na usługi konsultacji u architekta wnętrz przed dokonaniem zakupu jakiejś nieruchomości. Jest to bardzo pomocny krok, bowiem dzięki temu możemy uzyskać rzetelne informacje na temat tego, ile będziemy musieli zainwestować, aby doprowadzić wnętrze do stanu, w którym będziemy mogli w nim zamieszkać. Jest to bardzo ważne, ponieważ niektórym osobom wydaje się, że drobne zmiany takie jak chociażby postawienie ściany nie wiążą się ze zbyt dużymi wydatkami, a jest zupełnie na odwrót.

Niezależnie więc od tego, czy planujesz jakieś zmiany w swoim mieszkaniu lub domu, czy też planujesz zakup nowej nieruchomości, powinieneś zastanowić się na skorzystaniem z usług architekta wnętrz.

Propozycje aranżacji mieszkania lub domu

Inną usługą, którą oferują architekci, jest aranżacja wnętrz. Jest to etap, na którym specjalista przekazuje klientowi kilka propozycji dotyczących zmian aktualnego wystroju wnętrza. Co ważne, dotyczą one jedynie drobnych zmian takich jak zmiana kolory ścian, czy propozycje dotyczące zmiany umeblowania. A więc należy wiedzieć, że nie dotyczą one większych zmian np. w instalacjach.

Usługa nadzoru “pod klucz” do projektu wnętrza

Inną usługą oferowaną przez architektów wnętrz jest wykończenie pod klucz. Jest to usługa, która łączy ze sobą kilka innych usług – projekt wnętrza, koordynacja i nadzór prac wykończeniowych, a także kupno materiałów. To atrakcyjny pakiet dla osób, które nie mają czasu, aby zajmować się wszystkimi obowiązkami związanymi z pracami wykończeniowymi. Decydując się na taką usługę, możemy liczyć na to, że to architekt zajmie się wszystkim tym, co najważniejsze – wykona projekty dla wykonawców, wizualizacje, a także sporządzi listę materiałów. Zadaniem projektanta będzie również określenie wszystkich kosztów wykończenia wnętrza.

Jeśli szukasz wykończenia pod klucz w Gdańsku, sprawdź koniecznie ofertę pod adresem – https://projektpodklucz.com.pl

Koszt zaprojektowania wnętrza pod klucz

Całkowity koszt zaprojektowania wnętrza pod klucz jest oczywiście uzależniony od wielkości projektowani powierzchni. Architekci wnętrz najczęściej pobierają opłatę za metr kwadratowy, który wynosi od 100 zł do nawet 500 zł. Mimo że może to się wydawać sporo, to i tak warto zdecydować się na tę usługę, ponieważ dzięki temu nie będziemy musieli się o nic martwić.