Jeżeli nie możesz sobie poradzić z irytującymi owadami, które za wszelką cenę próbują się dostać do domu lub mieszkania, zastanów się nad zakupem moskitier. Skutecznie ochronią one wnętrze nie tylko przed insektami, ale także różnymi zanieczyszczeniami. Przed zakupem zastanów się nad rodzajem moskitier. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele ramkowe, których charakterystykę przedstawiamy w poniższym artykule.

Na skuteczność ochrony za pomocą moskitier ma wpływ przede wszystkim sposób ich wykonania. Dostępne są różne siatki, które można dopasować do własnych upodobań pod względem koloru, materiału, a także ceny. Oczywiście wygląd moskitier jest bardzo istotny, co jednak nie oznacza, że najważniejszy. Zdecydowanie większą uwagę należy przyłożyć do sposobu wykonania siatki. To, z czego została wykonana ma przede wszystkim wpływ na to, jak długo będzie mogła być stosowana.

Jak zbudowane są moskitiery ramkowe?

Do wykonania moskitier ramkowych wykorzystywane są aluminiowe profile. Pokrywa się je specjalną farbą proszkową, która wykazuje odporność na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu produkty jak najbardziej mogą być używane nawet podczas brzydkiej pogody. Poza tym profile są pokrywane siatkami wykonanymi z włókien szklanych. Ich bogaty wybór sprawia, że każdy może dopasować je do własnych potrzeb oraz upodobań.

Dostępne są m.in. siatki antyalergiczne, które nie przepuszczają nie tylko owadów, ale również pyłków. Dużym zainteresowaniem cieszą się też siatki stalowe, zabezpieczające głównie przed gryzoniami. Sklepy oferują również siatki aluminiowe – podpowiada pracownik internetowego sklepu z moskitierami.

To, co przede wszystkim wyróżnia moskitiery ramkowe, to ich mały rozmiar. Sprawia to, że produkty mogą być wykorzystywane tylko w niektórych oknach. Nie sprawdzają się w przypadku otworów balkonowych czy tarasowych. Moskitiery tego rodzaju można zdejmować o dowolnej porze, dzięki czemu możliwe jest ich złożenie na zimę.

Istotne zalety moskitier ramkowych

Moskitiery ramkowe drzwiowe i okienne cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na swoje liczne zalety. Charakteryzują się łatwością montażu i możliwością zdjęcia, co ułatwia ich czyszczenie oraz przechowywanie przez zimę. Używanie ich wyłącznie w sezonie letnim zwiększa ich wytrzymałość. Ponadto moskitiery tego rodzaju wyróżniają się niską ceną w porównaniu do innych modeli. Są solidnie wykonane, co sprawia, że skutecznie chronią wnętrze domu lub mieszkania nawet przed najmniejszymi owadami i niektórymi zanieczyszczeniami.

Montaż moskitier ramkowych nie powoduje ryzyka uszkodzenia ram okiennych lub drzwiowych. Produkty można zamontować zarówno w oknach PCV, aluminiowych, jak i drewnianych. Niezależnie więc od tego, z czego są wykonane, okazują się odpowiednie do zamocowania siatek zabezpieczających. Moskitiery ramkowe dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu dopasujesz je do swoich preferencji, a także do innych elementów znajdujących się na budynku.