Wiele osób wybiera jako swoje miejsce zamieszkania dom. Jest to wraz z biegiem czasu tak naprawdę coraz bardziej popularne. Jednak z drugiej strony nie ma się co dziwić, ponieważ przy okazji mamy podwórko i w każdej chwili możemy wyjść na świeże powietrze. Jeśli chcemy porównać to z blokiem wówczas tam niestety nie mamy takiego komfortu. Zapewne doskonale wiemy o tym jak bardzo często mieszkając we wspomnianym domu potrafimy usłyszeć na jednym jego końcu co dzieje się w całkowicie innej części. Właśnie z tego względu warto zadbać o odpowiednią akustykę w domu. Wydaje się, że sytuacja jest znacznie łatwiejsza wtedy, gdy budujemy dom od podstaw, a gdy wprowadzamy się już do używanego to można mieć z tym problem, ale także da się rozwiązać ten problem.

Co ma bezpośredni wpływ na akustykę w domu?

Na akustykę i to co słyszymy wewnątrz pomieszczeń ma wpływ wiele czynników. Głównym z nich jest to z jakich surowców wybudowane są ściany. Jednak to jeszcze nie wszystko, gdyż masywność ścian także ma znaczenie. Na pewno wielokrotnie spotkaliśmy się z sytuacją, w której nawet grube ściany nie izolowały dobrze wszystkich pogłosów – przyczyną tego mogła być po prostu zbyt mała masa takiej ściany. Jeśli dany materiał jest sprężysty to będzie on zdecydowanie lepiej pochłaniał dźwięk niż materiał twardy i sztywny. W przypadku, gdy jesteśmy na etapie wybierania różnych materiałów to warto kierować się wartością pochłaniania dźwięku – im jest ona wyższa, tym lepiej dla nas. Jednak co w przypadku, gdy wszystkie ściany są wybudowane, a my nie mamy za bardzo możliwości przeprowadzenia żadnych zmian? Wtedy z pomocą mogą nam przyjść panele akustyczne, które potrafią skutecznie wyciszyć nasze wnętrze i sprawić, że będziemy czuć się w nim  wiele bardziej komfortowo.

Sprawdzone panele akustyczne

Jednak na tym etapie pojawia się kolejny problem, czyli jakie panele wybrać? Jednymi z lepszym na rynku są panele marki Addictive Sound. Jeśli chcemy, aby ich zastosowanie przyniosło oczekiwany efekt to warto korzystać tylko z tych najlepszych. W dodatku zapewne nie wszyscy wiedzą o tym, że takie panele znajdujące się na naszych ścianach mogą okazać się także znakomitą ozdobą wnętrza, a więc mamy tak naprawdę 2 w 1. Trzeba także zwracać szczególną uwagę na ich prawidłowy montaż – nie jest on zbyt mocno skomplikowany i każdy powinien sobie z nim bez większych problemów poradzić. Cena takiego zabiegu zależy oczywiście od ilości paneli akustycznych, które chcemy założyć.