Drzwi wejściowe to wizytówka domu, dlatego ich wybór powinien być przeprowadzany z należytą uwagą. Najlepsze rozwiązania to takie, które gwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania oraz pasują do stylu budynku. Poznaj powody, dla których warto zdecydować się na drzwi wejściowe wykonane z aluminium!

Właściwości i zalety drzwi aluminiowych na wymiar

Jedną z głównych zalet drzwi aluminiowych jest ich trwałość. Materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne oraz UV. Ponadto nie ulega on odkształceniom oraz nie wymaga specjalnej konserwacji. Aluminium jest lekkie, dlatego często wykorzystuje się je do produkcji drzwi wielkogabarytowych.

Zalety aluminiowych drzwi wejściowych doceniają zarówno projektanci budynków użyteczności publicznej, jak i właściciele domów jednorodzinnych. Zewnętrzne drzwi aluminiowe produkowane są często na wymiar. Są wówczas idealnie dopasowane do miejsca docelowego. 

Komfort cieplny i energooszczędność drzwi zewnętrznych z aluminium

Wejściowe drzwi aluminiowe charakteryzują się również wysokim poziomem termoizolacji, co oznacza, że skutecznie zabezpieczają dom przed utratą ciepła. Nowoczesne konstrukcje  wyposażone są w specjalne wkładki termiczne, wypełnienia panelowe oraz 3-komorowy system izolacji. W utrzymaniu ciepła wewnątrz budynku pomagają również niskie, termoizolowane progi.

Zaufany producent bezpiecznych drzwi aluminiowych 

Wybierając drzwi zewnętrzne do domu, nie można zapomnieć o ich najważniejszym parametrze – antywłamaniowości. Drzwi wejściowe stanowią pierwszą barierę dla włamywacza, dlatego powinny być wyposażone w systemy solidnych zamków i zabezpieczeń. Konstrukcje wykonane z aluminium są bardzo bezpieczne i nie da się ich łatwo sforsować.

Aby zyskać pewność, że konkretny model spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, warto wybrać drzwi od zaufanego producenta. Polska firma Kapica oferuje drzwi aluminiowe zewnętrzne o różnych klasach bezpieczeństwa, od WK1 do WK3. Producent współpracuje w tym zakresie z renomowaną marką Schüco. W swoich konstrukcjach stosuje zamki jedno-, trzy- i pięciopunktowe. W drzwiach aluminiowych marki Kapica znajdują się ponadto wkładki cylindryczne, które udaremniają próby przedostania się do domu przez niepożądane osoby.  

Zaawansowane technologie w drzwiach wejściowych z aluminium

Kolejną zaletą i wyróżnikiem drzwi aluminiowych jest ich zaawansowanie technologiczne. Skrzydło może być otwierane za pomocą systemu inteligentnego sterowania. Dużym udogodnieniem jest również zdalna kontrola dostępu. Odbywa się ona z wykorzystaniem akcesoriów takich jak klawiatury numeryczne, czytnik Bluetooth oraz czytnik linii papilarnych. Wymienione dodatki to nie tylko modne gadżety, ale też dodatkowe zabezpieczenia przed włamaniem. 

Drzwi aluminiowe przeszklone i pełne

Duże przeszklenia są w ostatnich latach prawdziwym hitem wykończeniowym. Nabywcy chętnie decydują się na instalację systemów przesuwnych lub drzwi zewnętrznych z szybą. Przezroczyste tafle wpuszczają do pomieszczeń dużo światła słonecznego, dzięki czemu wnętrza stają się jasne i optycznie większe. Drzwi aluminiowe mogą być niemal całkowicie przeszklone, co sprawia, że prezentują się znakomicie w połączeniu z elewacjami nowoczesnych budynków. 

Do drzwi zewnętrznych aluminiowych można dobrać szyby o różnej wielkości i zróżnicowanym wyglądzie. Poza gładkimi, jednolitymi taflami klient ma do wyboru szyby ornamentowe o misternych, wypukłych wzorach. Na rynku dostępne są ponadto warianty z panelami wykonanymi ze szkła satinato oraz szkła lustrzanego.

Nowoczesne wzornictwo drzwi aluminiowych

Kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na drzwi wejściowe aluminiowe, jest możliwość kształtowania ich wyglądu według własnych preferencji. Konstrukcje tego typu wyróżniają się zazwyczaj oryginalnym kolorem oraz eleganckim wykończeniem. Nabywca ma do wyboru całą paletę kolorów RAL, farb DB oraz farb strukturalnych. Niektóre modele wzbogacone są dodatkowo o aplikacje ze stali szlachetnej. Na specjalne życzenie klienta skrzydło może być pokryte elegancką powłoką drewnopodobną.

Tak szerokie możliwości sprawiają, że drzwi wejściowe aluminiowe łatwo jest dopasować do dachu, elewacji oraz stolarki okiennej. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Jak dobrać kolor drzwi i okien?