Gaz płynny to doskonała alternatywa dla takich paliw jak gaz ziemny, energia elektryczna czy węgiel. Z powodzeniem wykorzystywany jest zarówno na potrzeby gospodarstw domowych, jak i przemysłu. Dostępny jest m.in. w butlach, po które opłaca się sięgać z paru powodów.

Wielofunkcyjność

Wielofunkcyjność to jeden z kluczowych atutów butli z gazem. Można zasilać nimi urządzenia gazowe takie jak kuchenki czy grille, a także stosować je na biwakach lub działkach rekreacyjnych, gdzie dostęp do innych paliw grzewczych jest ograniczony. Butla z gazem doskonale zdaje egzamin również podczas budowy domu albo remontu. Ponadto omawiane rozwiązanie znajduje zastosowanie w wielu branżach, np. w gastronomii, hotelarstwie, motoryzacji czy w rolnictwie.

Warianty na miarę konkretnych potrzeb

Obecnie butle gazowe występują w rozmaitych wariantach, dzięki czemu łatwiej dopasować je do indywidualnych potrzeb. Najbardziej rozpowszechnione są tradycyjne butle stalowe, które zawierają najczęściej 11 kg propanu lub propanu-butanu. Warto także zwrócić uwagę na butle NANO od Amerigas. Ta mała butla gazowa odznacza się kompaktowym rozmiarem – pusta waży jedynie 6,6 kg, a napełniona propanem 8 kg. Wspomniany dostawca posiada też w ofercie butle DOM LIGHT, które są napełniane najwyższej jakości propanem – z gazem butla waży 10 kg, a bez gazu 6,8 kg.

Wygodny montaż

Nowoczesne butle NANO czy DOM LIGHT są wyposażone w specjalny reduktor Klik-On, dzięki któremu podłączenie butli zajmuje dosłownie chwilę i nie wymaga użycia narzędzi. Każdy jest w stanie poradzić sobie z prostym montażem, co zdecydowanie ułatwia wymianę butli.

Wydajność

Butle z gazem pochodzące od sprawdzonych dostawców to strzał w dziesiątkę z uwagi na to, że napełniane są wysokogatunkowym gazem. Należy pamiętać, że gaz płynny jest paliwem bardzo wydajnym – wyróżnia się wysoką kalorycznością, parokrotnie wyższą niż w przypadku rozmaitych paliw stałych. W związku z tym zawartość butli starcza na dłużej, co przyczynia się do obniżenia wydatków na ogrzewanie.