Fotel biurowy ma niebagatelny wpływ na efektywną i wydajną pracę. Dużą wagę przykłada się do tego, aby był idealnie dopasowany do konkretnej grupy pracowników oraz posiadał profilowane siedzenie, podłokietniki i solidne oparcie. Jedną z najpopularniejszych propozycji są fotele odznaczające się możliwością regulacji wysokości poziomu siedziska oraz oparcia. 

Wygodne fotele biurowe – na co zwracać uwagę?

Dobierając wygodne fotele biurowe warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

  • jezdna podstawa – pozwalająca na bezpieczną i sprawną zmianę dotychczasowego położenia,
  • gwarancja stabilnej pozycji dla kręgosłupa – troska o unikanie dolegliwości bólowych i zmian chorobowych,
  • właściwy materiał wykonania – zaleca się kupować fotele wykonane ze skóry (naturalnej lub ekologicznej – łatwe czyszczenie i wytrzymałość) lub tkanin (odpowiednia wentylacja).

Wygodny fotel biurowy powinien zagwarantować anatomiczne oparcie (odchylenie na poziomie 10-15 stopni), podnóżek (właściwy przepływ krwi w dolnych kończynach ciała), podłokietniki (odciążenie i ustabilizowanie dłoni) oraz regulację wysokości (łatwe dopasowanie fotela do wysokości biurka, przy którym wykonuje się pracę).

Fotele biurowe – na co się finalnie zdecydować?

Wygodne fotele biurowe to takie, które są nowocześnie zaprojektowane i gwarantujące maksymalny komfort pracy, niezależnie od występujących warunków. Dobrym pomysłem będą fotele z mechanizmami pozwalającymi na odchylenie fotela do pozycji leżącej czy też modele z kubełkowymi siedziskami. 

Innowacyjnym rozwiązaniem, które pojawia się w wielu współcześnie projektowanych fotelach biurowych jest poduszka mięśni karku. Dzięki niej użytkownicy nie muszą się martwić o prawidłowe ułożenie głowy oraz szyi. Strzałem w dziesiątkę będzie również regulowana poduszka lędźwiowa, która odpowiada za wsparcie kręgosłupa i eliminowanie potencjalnego dyskomfortu. 

Wygodny fotel biurowy może występować w różnych wersjach kolorystycznych, choć zdecydowanie najpopularniejszą opcją jest czerń. To inwestycja w uniwersalność. Fotel z łatwością dopasuje się do każdego stylu aranżacyjnego (nowoczesnego czy też minimalistycznego). Największą uwagę zwraca się na wysoką jakość wykonania, a dopiero na samym końcu warto zainteresować się atrakcyjnym designem. W końcu w pozycji siedzącej w biurze spędza się minimum kilka godzin dziennie i pracodawcy powinni zadbać o to, aby taka praca była wykonywana bezpiecznie i komfortowo, z zachowaniem prawidłowej postawy ciała. Niewłaściwy dobór fotela może mieć wpływ na spadek wydajności pracownika, obniżenie jego samopoczucia oraz pojawienie się dolegliwości bólowych.