Daliśmy naszym drzwiom drzwi nowe życie!

Teraz, zanim zaczniesz krzyczeć na ekran lub całkowicie się wyłączysz, nie – nie pomalowaliśmy wspaniałych czarnych drzwi, które bardzo lubimy. Tym razem mówię o drugiej stronie, która wygląda teraz tak!

Tak, zamiast wykańczać panele jadalniane, które zaczęliśmy zeszłego lata, zdejmując ościeżnicę z sypialni dla gości, którą zacząłem prawie dwa lata temu lub tapicerując naszą groteskową używaną sofę, którą kupiliśmy ponad 10 miesięcy temu, postanowiliśmy zająć się projektem jestem pewien, że nawet nie pozwolono nam tego robić!

Całkowicie logiczne, prawda?

Wiem, że drzwi nie wyglądają diametralnie inaczej, a nasz wybór kolorów nie jest dokładnie przełomowy, ale tak często, jak w przypadku majsterkowania, to było więcej pracy niż wygląda.

Początkowo planowaliśmy usunąć wszystkie warstwy farby i przywrócić je do naturalnego wykończenia drewna, które byłoby z powrotem na początku XX wieku, kiedy nasz budynek mieszkalny został zbudowany po raz pierwszy, ale sprawy nie potoczyły się tak jak my planowałem.

Ale zacznijmy od początku, kiedy wciąż byliśmy zmotywowani, aby usunąć wszystkie warstwy „więzienno-szarej” farby, jak lubiliśmy to nazywać.

Usuwanie farby jest żmudne, czasochłonne, sprawia, że ​​chcesz oderwać włosy i jest moją najbardziej znienawidzoną robotą DIY. Ale nie znoszę tego mówić, ale muszę przyznać, że prawie zawsze opłaca się uzyskać ostateczny wynik – nawet jeśli planujesz wszystko odmalować.

Zaczęliśmy od nałożenia ładunku śmierdzącego Peel Away (który jest jedynym środkiem do usuwania farby, jaki kiedykolwiek zalecilibyśmy!) I po odczekaniu kilku godzin narzędzie do usuwania cudownej farby zaczęło wykonywać swoją magię. Uwielbiam sposób, w jaki można niemal oglądać pracę Peel Away, a papier i pasta do usuwania farby zmieniają kolor i wchłaniają wszystkie chemikalia.

Prawie nieuniknione było kilka problemów, które odkryliśmy po usunięciu farby. Drzwi były częściowo uszkodzone i było wiele wgnieceń, śladów i wiórów, które nawet po szlifowaniu, bejcowaniu i natłuszczaniu oznaczały, że skończyłybyśmy na wykończeniu, z którego nie bylibyśmy zadowoleni.

Tak więc jedyną realną opcją było przemalowanie drzwi. Tak, po spędzeniu dwóch dni na rozbieraniu i szlifowaniu drzwi jedyną realną opcją było zdobycie obrazu!

Na szczęście, tak samo jak nienawidzę rozbierania farby, uwielbiam ją stosować. Po dużej ilości wypełniacza, o wiele więcej szlifowania, szybkiej warstwie podkładu i kilku warstwach farby nasze drzwi wyglądają teraz na wolne od wiórów i, cóż, znowu szare!

Teraz, jeśli zastanawiasz się nad naszym super bezpiecznym i co prawda raczej nudnym wyborem kolorów, to dlatego, że jestem całkiem pewien, że w ogóle nie pozwolono nam pracować nad naszymi drzwiami!

Ponieważ mieszkamy w mieszkaniu, istnieje wiele zasad dotyczących tego, które części budynku są twoje, a które są wspólne, a nasze drzwi wejściowe ściśle nie należą do naszych.

Powiedzmy, że przechodzę przez buntowniczą fazę (a może kryzys wieku średniego) i postanowiłem to zrobić!

Powinienem powiedzieć, że choć byłem trochę niegrzeczny, nasze drzwi były wyszczerbione i oznakowane. Nikt nie mógł mi powiedzieć, w jakim kolorze drzwi zostały namalowane, więc nie mogłem po prostu wyjść i kupić farby, żeby to naprawić. Tak, jeśli naprawdę chciałbym, mógłbym prawdopodobnie wypracować sposób na dopasowanie koloru, ale naprawdę nie było mi przykro, gdy zniknął szary kolor więzienia.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego podejmuję ryzyko tutaj. Cały nasz wspólny korytarz potrzebuje pełnego remontu. Na oryginalnych stopniach schodów jest brzydkie lino, wymaga przemodelowania, ponownego malowania, nowego dywanu i wielu innych rzeczy.

Malowanie drzwi to tylko niewielka część całej pracy, która ma się wydarzyć, a ponieważ nie mogę sobie poradzić, zacząłem pracować nad propozycją projektu dla całego korytarza, w tym biegacza na schodach, podłogi kafelkowej i koloru opcje.

A co najgorsze może się zdarzyć? Wszyscy nienawidzą koloru i muszę go odmalować. To nie tak, że nie miałem praktyki!

Choć transformacja naszych drzwi nie jest szczególnie radykalna, cieszę się, że podjęliśmy wysiłek. Nowe szarości są znacznie cieplejsze, a ponieważ jest o wiele więcej szczegółów, takich jak prawie niewidoczna skrzynka na listy, widoczne teraz.

Właśnie, kończę około 20 projektów, które powinienem był zakończyć przed rozpoczęciem pracy nad drzwiami. Jestem zdecydowanie starterem projektu seryjnego, ale spójrzmy prawdzie w oczy, ich ukończenie może być tak nudne. Proszę mi powiedzieć, że nie jestem sam!

Czy kiedykolwiek robiłeś jakieś projekty, których nie wolno nam robić? Jakiego koloru są twoje drzwi wejściowe?

One thought on “Remont 100-letnich drzwi wejściowych”

  1. Bardzo podobne drzwi widziałem u siebie w instytucji pożytku publicznego. Powinni się nimi zająć specjaliści.

Comments are closed.