Produkcja mebli z płyt meblowych powinna uwzględniać stosowanie akcesoriów i materiałów wykończeniowych, które umożliwiają wieloletnie korzystanie z gotowych wyrobów. Szczególnie ważne są obrzeża, które zabezpieczają płytę meblową przed zniszczeniem i przedłużają ogólną żywotność mebli. Dzięki nim dba się również o ogólną estetykę szafy, biurka lub innego mebla, gdyż wszystkie elementy, z którego się składa, mają zdecydowanie ładniejszy wygląd. Dowiedz się więcej o obrzeżach meblowych i ich wykorzystaniu w zakładach stolarskich.

1. Do czego służą obrzeża meblowe?

2. Producent obrzeży meblowych

3. Obrzeża meblowe o wysokiej trwałości

Do wykonania nawet najprostszego mebla z płyty meblowej nie wystarczy sama płyta. W zakładzie stolarskim wykorzystuje się również wiele innych akcesoriów, które umożliwiają wyprodukowanie mebli, które posłużą przez lata i zachowają przy tym estetyczny wygląd. Szczególne znaczenie ma stosowanie obrzeży meblowych, które zabezpieczają meble przed różnego typu uszkodzeniami. Dzięki nim każdy mebel służy dłużej, nawet gdy jest intensywnie użytkowany. Dowiedz się więcej o obrzeżach meblowych i korzyściach z ich stosowania.

Do czego służą obrzeża meblowe?

Obrzeża meblowe to specjalne taśmy z okleiny, które służą do wykończenia płyty meblowej. Dzięki nim można zabezpieczyć płytę meblową przed różnymi czynnikami, które negatywnie wpływają na jej żywotność oraz zadbać o estetykę gotowego mebla. Obrzeże pozwala na pełne dopasowanie jego szerokości i długości do wymiarów krawędzi płyty, dlatego zapewnia skuteczną ochronę dla szafki, biurka itp. Obrzeża można montować na prostych i krzywoliniowych krawędziach bez zmniejszania ich wytrzymałości oraz utraty estetycznego wyglądu. Gotowe wykończenie zwiększa odporność płyty na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, niskie i wysokie temperatury, dlatego sprawdza się w przypadku każdego rodzaju mebli, w tym szafek kuchennych i łazienkowych. Ponadto większość tworzyw, z których wykonuje się obrzeża, jest nietoksyczna i przeznaczona do recyclingu.

Producent obrzeży meblowych

Oferta obrzeży meblowych obejmuje produkty, które pasują do płyt o zróżnicowanej szerokości i kolorystyce. Producent obrzeży meblowych taki jak hranipex.pl oferuje standardowe rozmiary obrzeży, a także rzadziej spotykane rozmiary. Dzięki temu jest to jeden z wiodących producentów europejskich akcesoriów meblowych dla zakładów stolarskich. Idealne dopasowanie materiału do grubości płyt oferowanych przez różnych dostawców sprawia, że zakład stolarski nie musi docinać przyklejanego materiału, ryzykując uszkodzenie krawędzi. Ponadto zróżnicowana kolorystyka umożliwia ich dokładne dopasowanie do odcienia frontów i szafek meblowych, dlatego obrzeże w żaden sposób nie odznacza się na tle całego meble i nie zaburza jego estetyki.

Obrzeża meblowe o wysokiej trwałości

Producent obrzeży meblowych dba o ich jakość i trwałość, bez względu na intensywność użytkowania. Zakłady stolarskie mogą zamówić obrzeża: ABS, do malowania, produkowane w technologii Hot-Air, akrylowe, z melaminy, a także fornirowe. Dzięki temu każda firma może dobrać typ, kolor i rozmiar obrzeża do rodzaju produkowanych mebli, ich przeznaczenia i samej technologii produkcji. U producenta można również zamówić próbniki, które pozwalają zapoznać się z gamą kolorystyczną i innymi cechami materiałów wykończeniowych do płyt meblowych. Oferta obejmuje także kleje, które umożliwiają trwałe i bezpieczne montowanie obrzeży meblowych do płyt bez konieczności wykonywania poprawek.