Nawet w przypadku grubych murów naszych mieszkań, do pomieszczeń może dostać się woda czy wilgoć. Przyczyną może być np. awaria instalacji wodno kanalizacyjnej lub też może dojśc do nieprzyjemnych skutków zalania. Pozbycie się zalegającej wody to nie wszystko. Prócz wody, w wyniku pojawienia się wilgoci, może dojść do rozwoju pleśni czy grzybów i w efekcie do pogorszenia się jakości powietrza w pomieszczeniach. Jak zatem przywrócić stan sprzed zalania? Na pomoc przychodzi osuszanie mieszkania i usuwanie wilgoci ze ścian. Na czym polega osuszanie budynków i domów? Jaki jest plan postępowania, jeśli chodzi o osuszanie mieszkań? Jakie są rodzaje osuszanie ścian? Jaka firma zaoferuje ci nie tylko osuszanie budynków, ale również wynajem osuszaczy?

Osuszanie – czym jest? Procedury usuwania wilgoci

Nadmiar wody w każdej postaci może być uciążliwy. W przypadku mieszkania pojawienie się wilgoci może nastąpić na skutek uszkodzeń instalacji, błędów konstrukcyjnych czy po prostu fizycznego zalania domu np. podczas opadów. Gdy dojdzie do ekstremalnej sytuacji, najpierw odpompowuje się wodę, ale wilgoć na ścianach w przypadku innym niż zalanie, może się utrzymywać, póki nie podejmiemy zdecydowanych działań. Wilgotne ściany to brzydki zapach stęchlizny, pleśń, grzyb i szkodliwe oddziaływanie na nasze zdrowie.

Gdy decydujemy się na osuszanie, wówczas w danym pomieszczeniu ustawia się konkretny sprzęt, który nie ma bezpośredniego wpływu na elementy wilgotne tzn. np. nie styka się ze ścianami, ale ich zadaniem jest obniżanie poziomu wilgoci w powietrzu. Taki sposób sprawia, że wysychanie samych murów jest szybsze i bardziej naturalne.

Zanim jednak dojdzie do osuszania, konieczne jest podjęcie konkretnych działań. W przypadku osuszania najpierw ma miejsce wizja lokalna, inwentaryzacja i opis uszkodzeń, do tego komplet dokumentacji musi zostać przejrzany (jeśli np. wilgoć to wynik błędów w budowie). Następnie, technik osuszania przeprowadza podstawowe badania (tj. pobranie wymiarów, określenie rodzaju murów i ich struktury), ocenia je i stawia diagnozę, na podstawie planuje prace naprawczo-renowacyjne. W zależności od przyczyn zalania i wilgoci, a także samego stanu fundamentów, pęknięć i innych czynników, dobiera się najlepszą metodę osuszania, która pozwoli na przywrócenie pomieszczeń do stanu używalności.

Rodzaje osuszania

Cały proces osuszania ma zatrzymać proces niszczenia, usunąć pleśń i grzyby, zachować izolację termiczną czy poprawić samą estetykę.

Osuszanie budynku może obejmować kilka rodzajów procesów. Mamy zatem nagrzewanie pomieszczeń, w którym dzięki wysokiej temperaturze, wilgoć na ścianach odparowuje. To świetny sposób na powierzchowne zawilgocenie.

Mamy też osuszacze kondensacyjne, które zmniejszają poziom wilgoci przez skraplanie pary wodnej, dzięki czemu ściany stopniowo się suszą.

Korzystając z osuszania mikrofalowego, wilgoć zmienia się w parę wodną pod wpływem działania fal mikrofalowych. Ta metoda dedykowana jest dla pomieszczeń z dobrą wentylacją i odprowadza nadmiar wody.

Mamy także osuszanie absorpcyjne (czyli używanie wkładów z chłonnym granulatem, które pochłaniają wilgoć), a także osuszanie podposadzkowe, stosowane po zalaniu.

Usługi osuszania – na co możesz liczyć?

Wielu klientów szuka na terenie Krakowa firmy, oferującej profesjonalne osuszanie czy wynajem sprzętu osuszającego, aby samemu usunąć wilgoć.

Jak wiemy, zawilgocenie to ogromny problem, ale należy pamiętać, że warto skorzystać z usług takich jak osuszanie budynków kraków, wykonywane przez firmę Osuszymy.pl

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, proponując takie usługi jak osuszanie ścian mieszkań, osuszanie piwnic, osuszanie po zalaniu, osuszanie posadzki, ozonowanie, wynajem osuszaczy budowlanych i wiele innych.

Korzystając z naszych usług, proponujemy ci takie elementy jak np. lokalizacja wycieków, pomiar wilgotności ścian i wiele innych.

Z nami, nie tylko szybko pozbędziesz się wilgoci, ale możesz też liczyć na ozonowanie kraków

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.