Polerowanie takich materiałów jak beton czy kamień to najlepszy możliwy sposób nie tylko na doskonały efekt wizualny, ale również na ochronę ich powierzchni. Aby uzyskać oczekiwany rezultat, w pierwszej kolejności należy uzbroić się w odpowiednie narzędzia i akcesoria. Sprawdź, jakie wyposażenie jest potrzebne przy polerowaniu betonu, kamienia oraz innych materiałów.

Polerowanie materiałów — element obróbki materiałów

Polerowanie materiałów to jeden z ostatnich etapów obróbki powierzchni. Nie należy do najłatwiejszych. Aby wysiłek przyniósł zadowalające efekty, potrzebne będą odpowiednie narzędzia do polerowania. Dzięki nim praca przebiega sprawnie i zgodnie z planem. W dalszej części artykuły podpowiemy jakie narzędzia wybrać i na co zwrócić uwagę podczas polerowania.

Narzędzia do polerowania — dobór materiałów ściernych

Idealny efekt wizualny to połączenie odpowiednich narzędzi, techniki i wiedzy operatora. Jeżeli któryś z elementów zawiedzie, wynik pracy będzie kiepskiej jakości. Jeżeli polerowania wymagają delikatne elementy, dobór nieodpowiednich narzędzi może doprowadzić do powstania rys i trwale uszkodzić powierzchnię. Poniżej przedstawiamy wybrane narzędzia do polerowania i ich zastosowanie.

Pady do polerowania betonu

Jednymi z najczęściej stosowanych narzędzi do polerowania są specjalne pady polerskie. W zależności od rodzaju mogą być używane ręcznie bądź mocowane do szlifierki — kątowej, głowicowej lub planetarnej. Dzięki odpowiednim padom możliwe jest usuwanie nierówności i rys z betonu i jego polerowanie. Ponadto pady umożliwiają również skuteczne nabłyszczenie posadzki i zapewniają jej ochronę przed wchłanianiem substancji płynnych. Tego rodzaju narzędzia szlifierskie sprawiają, że beton jest gładki i ma zamknięte pory, co zwiększa odporność na wchłanianie cieczy oraz brudu.

Narzędzia polerskie — gąbka

Gąbka polerska używana jest najczęściej w trudnodostępnych miejscach, gdzie szlifierka nie zdaje egzaminu. To niewielkie, praktyczne narzędzie do obróbki jest niezastąpione przy usuwaniu drobnych rys, odnawianiu powierzchni czy przygotowywaniu podłoża do impregnacji. W zależności od kształtu oraz rodzaju, gąbki polerskie mają różne zastosowanie. Delikatniejsze pady pozwalają uzyskać powierzchnię o wysokim połysku. Do pracy z kamieniem niezbędne są natomiast pady o wysokiej twardości, które poradzą sobie z tak wymagającym materiałem i pozwolą uzyskać znakomite efekty.

Narzędzia szlifierskie — duży wybór na diamentowe.net.pl

Szeroki wybór akcesoriów szlifierskich znajdziesz w ofercie sklepu diamentowe.net.pl. Oprócz padów na szlifierkę głowicową, planetarną i kątową, miedzianych padów do usuwania rys z betonu oraz mikrodiamentowych padów do renowacji, znajdziesz tam również frezy do stali nierdzewnej i wiele innych akcesoriów.