W naszych domach znajduje się wiele sprzętów, które znacząco ułatwiają i usprawniają nam dokonanie drobnych prac domowych czy remontowych. Do tego typu urządzeń bez najmniejszych wątpliwość należy nitownica pneumatyczna, które idealnie sprawdzi się zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów.

Jakie jest zastosowanie nitownicy pneumatycznej?

Dla wielu osób nitownice i inne sprzęty tego typu wydają się niezwykle skomplikowane i trudne w obsłudze. Warto jednak wiedzieć, że nitownica pneumatyczna może być wykorzystana nie tylko przez profesjonalistów, ale i amatorów do łączenia ze sobą różnych elementów. Spajane przez nią materiały nie mogą być rozdzielone. Łatwość obsługi oraz szerokie zastosowanie sprawia, że narzędzie to jest coraz częściej kupowane jako wyposażenie domowego warsztatu. Jak wspomniano wcześniej, nitownica pneumatyczna idealnie sprawdzi się podczas prac budowlanych i w czasie remontów. Dużą korzyścią takiego rozwiązania jest to, że można wykorzystać ją nawet w trudno dostępnych miejscach. Ponadto warto zaznaczyć, można użyć ją łączenia wszelkiego rodzaju elementów: metalowych, skórzanych, plastikowych, drewnianych, tkanin. W związku z tym świetnie sprawdzi się do: drobnych napraw w domu, ogrodzie, a także reperowania rowerów, karoserii samochodowej, zabawek, galanterii. Znajdzie zastosowanie podczas wykonywania wielu projektów DIY.

Jak działa nitownica pneumatyczna?

Użycie nitownicy neumatycznej jest bardzo proste i bezpieczne, dlatego sprawdzi się w rękach każdego, nawet laika. Pierwszym krokiem do wykonania nitowania jest przewiercenie na wylot powierzchni, które będą ze sobą łączone. Następnie do końcówki nitownicy należy włożyć nit lub nitonakrętkę, tak aby trzon był skierowany na zewnątrz. Następnie należy włożyć łączenie we wcześniej przygotowane otwory oraz przycisnąć przycisk, który uruchomi dopływ sprężonego powietrza. Przepchnie ono nit bądź nitonakrętkę i zagniecie zakuwkę. Praca z nitownicą pneumatyczną nie wymaga dużego nakładu sił, a także przytrzymywania nitów, jak w przypadku sprzętu ręcznego, przez co pozwala na wygodne wykonanie wielu łączeń w krótkim czasie. Dodatkowo dzięki możliwości zakupu zestawu końcówek możliwe jest niezwykle precyzyjne wykonanie nitowania.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nitownicy pneumatycznej?

Kupując nitownicę do domowych prac, warto zwrócić uwagę na pewnie aspekty, dzięki którym wybrany zostanie trwały, dobry sprzęt. Do jednego z ważniejszych kryteriów należy wygoda pracy. Warto sprawdzić, jaki jest kształt rękojeści. Dodatkowo należy dobrać model do rodzaju nitów lub nitonakrętek, z którymi będzie się pracować oraz dopasować zakres nitowania do grubości materiałów, które będą ze sobą łączone. Istotne są również: ciśnienie robocze, zbieranie zerwanych gwoździ z nitów zrywalnych, a także końcówki robocze. Dla wielu osób ważna będzie także marka oraz cena urządzenia, jednak ta ostatnia kwestia nie powinna być kluczowa podczas wyboru nitownicy pneumatycznej.

Gdzie kupić nitownicę pneumatyczną? Ile kosztuje?

Nitownica pneumatyczna, przez to, że jest niezwykle uniwersalnym narzędziem, jest bardzo łatwo dostępna. Można bez problemu kupić ją w dużych marketach budowlanych, jak i mniejszych, lokalnych sklepach z artykułami tego typu. Dodatkowo niezwykle szeroką ofertę nitownic pneumatycznych zaleźć można w sieci. Wysokiej klasy nitownicę renomowanego producenta można kupić już za nieco ponad 1.000 zł.