Nasze nowe mieszkanie jest już prawie gotowe, by w nim zamieszkać, pozostały jeszcze tylko prace wykończeniowe i możemy się wprowadzać. Jednak by wszystko przebiegło jak należy potrzeba nam końcowego wyglądu naszego mieszkania. Jeżeli mielibyśmy te czynności zrobić sami, kosztowałoby to nas nie tylko czasu i pracy, ale również stresu i nakładów finansowych. W dzisiejszych czasach większość już osób coraz części korzysta z firm zajmujących się pracami wykończeniowymi. Warto skorzystać z tego rodzaju usług na przykład poprzez przeglądarkę wpisując słowo kluczowe wykończenia wnętrz Warszawa

Mieszkanie w stanie developerskim- Prace wykończeniowe

Mieszkanie w stanie developerskim to tak zwana nieruchomość w stanie zamkniętym, która to obejmuje zewnętrzną stolarkę okienną i drzwiową, oczywiście bez drzwi wewnętrznych. W stanie developerskim otrzymamy również wszelkie media, podstawową instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, wentylacyjną oraz centralne ogrzewanie. Z reguły developer również w zapisie umowy gwarantuje wyposażyć mieszkanie w gniazdka i grzejniki. Natomiast podłogi czy też ściany nie będą wykończone. O to musimy zadbać z reguły sami. Otrzymamy jedynie standardową wylewkę podłogi, tynk cementowo-wapienny lub też zagipsowane już ściany.

Z tego faktu wynika, że będziemy musieli zadbać we własnym zakresie o gipsowanie i malowanie ścian, sufitów, położenie płytek lub też paneli, ewentualny montaż sufitów podwieszanych czy też przeróbki instalacji elektrycznych (na własny koszt), a także umeblowanie mieszkania, wyposażenie okien wewnętrznych w parapety, wyposażenia pomieszczenia w urządzenia takie jak kuchnia, pralka, telewizor itp.

Zalety z zatrudnienia firmy wykończeniowej

Coraz więcej osób korzysta z usług specjalistów. Najlepszą i najwygodniejszą opcją jest oczywiście zatrudnienie firmy wykończeniowej. W ten sposób zaoszczędzimy nasz własny czas i pieniądze. Jeśli mielibyśmy cały remont przeprowadzać sami czy też podejmując się  załatwiania poszczególnych materiałów itp., to zajęłoby to nam zdecydowanie więcej czasu niż firmie wykończeniowej. Także nasz budżet mógłby być wtedy o wiele większy ze względu na różne pomyłki w trackie realizacji prac wykończeniowych. Dlatego najlepiej wynająć doświadczoną firmę wykończeniową. 

Profesjonalna Firma wykończeniowa pozwoli nam nie martwić się o wybór i dostawę materiałów, a także o stałą kontrolę wykonawców czy też budżet. W związku z tym najlepiej wszystkie prace związane z wykończeniem wnętrza mieszkania w stanie surowym zlecić firmie Baltic Interiors – https://baltic-interiors.com/wykonczenia-wnetrz-warszawa/.