Własny dom to marzenie niejednej osoby. Jednak koszty wybudowania takiej nieruchomości nierzadko znacznie przerastają możliwości finansowe. Zniechęcający jest także czas oczekiwania, zanim faktycznie będziemy mogli się wprowadzić. Czy jest jakaś alternatywa? Tak! Chociaż wcale nie taka oczywista.

Zobacz domy kontenerowe https://boxtainer.pl/ i czy warto w nich zamieszkać. 

Domy kontenerowe – co to jest? 

Kontenery kojarzą się nam z metalowymi blaszakami, których używa się w transporcie. I faktycznie, takie zastosowanie jest najczęściej spotykane. Jednak niejedyne. Czy da się zamieszkać w takim kontenerze? Jak najbardziej, i to nawet w luksusowym stylu. Kontenery mieszkalne nie są jeszcze popularnym rozwiązaniem w Polsce. Warto jednak spojrzeć chociażby na Skandynawów. Na północy Europy w domach kontenerowych mieszka znaczna część społeczeństwa. I wcale nie wynika to z tego, że nie mają pieniędzy na dom murowany.

Domy kontenerowe powstają w specjalnie przystosowanych do mieszkania kontenerach. Ściany są ocieplone, elektryka oraz woda doprowadzona – tak przygotowana skrzynia jest gotowa do zamieszkania. Wystarczy ją tylko odpowiednio urządzić. Jeden kontener wielkością odpowiada kawalerce. I jeśli uważasz, że to za mało miejsca, to dobra wiadomość jest taka, że kontenery można ze sobą łączyć. Tym sposobem możemy stworzyć cały dom jednorodzinny. Kontenery możemy wykorzystać także jako noclegownie dla turystów, czy pracowników. Ich wykorzystanie tak naprawdę całkowicie zależy od naszej wyobraźni. 

Czy warto zamieszkać w kontenerze? 

Główną zaletą kontenerów mieszkalnych jest ich cena. Przystosowanie takiej skrzyni do mieszkania generuje znacznie mniejsze koszty, niż wybudowanie domu. Co ważne, kontener możemy prezentować się równie elegancko, co tradycyjna nieruchomość. Projektując kontener mieszkalny, mamy możliwość wybrania elewacji, jej koloru i dodatków. Dom kontenerowy jest więc stylową opcją, która wpasowuje się miejską stylistykę (i nie tylko). 

Dlaczego jeszcze warto postawić na dom kontenerowy? Z całą pewnością jest to rozwiązanie dla osób, które nie lubią czekać. Nie dość, że dom w kontenerze jest tańszy, to jeszcze znacznie szybciej powstaje. Ponadto jest to mobilne rozwiązanie. Kontener mieszkalny możemy z łatwością nie tylko przestawiać w obrębie działki, ale także przetransportować go na znaczne odległości. Dzięki temu nasz dom może podróżować razem z nami. 

Jak powstają domy kontenerowe? 

Wykonanie domu kontenerowego możesz zlecić firmie, która przystosuje skrzynię pod Twoje potrzeby. Dom kontenerowy, jeśli chodzi o funkcjonalność, niewiele różni się od zwykłego domu. W procesie produkcji zostaje wyposażony w instalację elektryczną oraz hydrauliczną. Dzięki temu bez problemu możemy doprowadzić do niego elektryczność oraz wodę. Ściany zostają ocieplone, dzięki czemu w kontenerze możemy mieszkać przez cały rok. Tak przygotowany dom kontenerowy jest gotowy do użytku. Wystój mieszkania zależy już tylko od Ciebie i nie musisz się niczym ograniczać.