Planujesz zamontować klimatyzację w swoim domu? A może szukasz rozwiązań tego rodzaju dla swoich pracowników? Jaka klimatyzacja będzie odpowiednim rozwiązaniem dla firmy? Sprawdź nasze polecenie już teraz! 

  1. Jaka klimatyzacja do domu?
  2. Klimatyzatory ścienne do biura

Interesuje Cię montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu? Marzysz o rozwiązaniu, dzięki któremu we wnętrzu budynku będzie panować przyjemny, chłodniejszy klimat? Jak wybrać klimatyzację do domu? Które rozwiązania sprawdzą się w biurze? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie – zapraszamy do lektury.

Jaka klimatyzacja do domu?

Aktualnie na rynku można znaleźć przeróżne warianty klimatyzacji. Wyróżnia się przede wszystkim klimatyzatory ścienne – np., typu split, przypodłogowe, kasetonowe, kanałowe i typu multisplit. Wybierając optymalne rozwiązanie do domu lub mieszkania, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na efektywność pracy interesujących nas modeli. Do ważnych parametrów zalicza się klasę efektywności energetycznej. Oczywiście najmniej prądu zużywa urządzenie, które należy do klasy A+++. Kolejnym parametrem, który również jest istotny, to sprawność energetyczna oraz etykieta energetyczna. Pierwsza właściwość określa sezonową ocenę związaną z efektywnością energetyczną, a druga – prognozowane zużycie energii.

Specjaliści uważają, że w mieszkaniu o powierzchni 40 metrów kwadratowych, klimatyzacja o mocy 3 kW będzie wystarczającym rozwiązaniem. Przy większym metrażu – na przykład 60-70 mkw, doskonałą opcją będzie klimatyzator o mocy 7 kW. Natomiast modele o mocy 10 kW poleca się głównie domom o powierzchni, która minimum wynosi 100 mkw.

Klimatyzacja nie jest najtańszym rozwiązaniem, ale mimo wszystko cieszy się sporą popularnością, ponieważ w upalne dni jest jedyną tak skuteczną i wydajną opcją. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na zakup urządzeń tego rodzaju ze względu na cenę, dostępna jest także klimatyzacja na raty, z której skorzystało już wiele zainteresowanych osób. Dlatego nie zwlekaj i już teraz zamów wycenę klimatyzacji dla swojego domu lub mieszkania.

Klimatyzatory ścienne do biura

Nieodpowiednio dobrana klimatyzacja do warunków, jakie panują w danym lokalu, nie będzie wydajna. Dodatkowo wzrosną koszty eksploatacyjne, zatem sama inwestycja nie będzie aż tak opłacalna, jak mogłoby się wydawać. Z tego względu jest kilka aspektów, na które należy zwrócić uwagę, kupując klimatyzatory ścienne lub inne do biura.

Zanim zaczniesz szukać klimatyzacji, odpowiedz na kilka podstawowych pytań. Ważny jest kształt, rodzaj oraz liczba pomieszczeń, które chciałbyś ochłodzić lub ogrzać. Istotnym parametrem jest także metraż biura, w którym zamontujesz klimatyzację oraz miejsce montażu – na przykład ściana. Zwróć także uwagę na stopień nasłonecznienia danego pomieszczenia i określ liczbę pracowników, która w danym miejscu przebywa. Nierzadko również ważnym czynnikiem jest pozycja oraz powierzchnia okien czy lokalizacja pomieszczenia.

Moc chłodnicza klimatyzatora uzależniona jest oczywiście od wielkości pomieszczenia. Im większy pokój, tym równie większa powinna być moc klimatyzacji. Przyjęło się, że dla pomieszczeń o powierzchni około 20, 30 metrów kwadratowych, wystarczy klimatyzator o mocy 2,5 kW. W pokojach o powierzchni 40-60 metrów kwadratowych natomiast lepszym rozwiązaniem będzie urządzenie o mocy 7,0 kW. Jeśli natomiast Twoje biuro ma powyżej 90 metrów kwadratowych, w takiej sytuacji poleca się montować klimatyzatory o mocy 10 kW. Oczywiście dane te są z reguły jedynie orientacyjne, ponieważ wpływ na wybór mocy mają również inne parametry – nie tylko wielkość pomieszczenia. Na przykład większa moc przyda się wtedy, gdy do pomieszczenia dociera stosunkowo duża ilość światła słonecznego.

Jeśli szukasz sprawdzonych rozwiązań, polecamy sprawdzić klimatyzatory marki AUX, które gwarantują cichą i efektywną pracę. W porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami wyróżniają się niezawodnością, nowoczesnym designem oraz większą oszczędnością – nawet do 30%. Warto zwrócić uwagę na modele z jonizatorem, dzięki któremu klimatyzacja skutecznie poprawia jakość otaczającego pracowników powietrza, eliminując jednocześnie z niego kurz, drobnoustroje oraz alergeny. Klimatyzatorem można zarządzać z dowolnego miejsca, ponieważ produkty marki AUX mają moduł Wi-Fi. Warto pamiętać nie tylko o wyborze dobrej marki klimatyzatorów, ale również o zadbaniu o profesjonalny montaż.