Proces wykańczania wnętrz w domu wymaga dbałości o każdy szczegół. Zwłaszcza jeśli chodzi o elementy najbardziej użytkowe, takie jak schody. Powinny one być idealnie dopasowane do aranżacji, aby tworzyć z nią spójną całość. Jednocześnie muszą wykazywać się dużą trwałością i zapewniać maksimum bezpieczeństwa domowników. Jaki zatem materiał wybrać, aby spełniały swoje funkcje przez wiele lat? Wielkoformatowe płytki na schody wewnętrzne to rozwiązanie, które jest doskonałą alternatywą dla drewna czy betonu. Są stosunkowo tanie, łatwe w utrzymaniu i przede wszystkim – niezawodne.

Jakie parametry powinny wyróżniać okładzinę na schody wewnętrzne?

Z jednej strony schody to element w budynku, który musi idealnie współgrać z wystrojem wnętrza. To właśnie od obranego stylu zależy, jaki materiał powinien zostać wykorzystany do ich wykończenia. Z drugiej, schody narażone są na niemałe obciążenia, które wpływają na to, jak długo będą nienagannie wyglądać. Intensywność użytkowania sprawia, że przy wyborze najlepszego materiału na okładzinę należy zwrócić uwagę na szereg czynników. Istnieją trzy główne parametry, którymi powinien się wyróżniać.

1. Bogate wzornictwo

Schody niewątpliwie muszą komponować się z wyglądem wnętrza. Dlatego materiał, jaki zostanie wykorzystany do ich wykończenia, powinien wyróżniać się różnorodnością struktur, wzorów i kolorów. Dzięki temu z łatwością dostosujesz je do każdej aranżacji. Wielu producentów oferuje kolekcje, które są spójne zarówno jako wykończenie podłóg, jak i ścian czy schodów. Pozwala to stworzyć spójne ze sobą kompozycje. Co więcej, materiały bardzo często imitują wyglądem naturalne surowce, ale są o wiele tańsze.

2. Wytrzymałość

Materiał wykończeniowy musi być trwały. Wynika to z intensywnego użytkowania schodów. Okładzina stopni i podstopni powinna być odporna na ścieranie, uszkodzenia, a także odkształcenia. Bardzo ważne jest również, aby wyróżniała się antypoślizgowością. Minimalizuje to ryzyko upadku i tym samym wpływa na bezpieczeństwo użytkowników.

3. Łatwa pielęgnacja

Wykończenie nie powinno wymagać specjalnego czyszczenia z użyciem silnych detergentów. Do umycia schodów powinny wystarczyć wyłącznie delikatne preparaty oraz miękkie akcesoria. Jako okładzinę warto wybierać materiały, których nie trzeba regularnie konserwować, aby zachować ich piękny wygląd oraz funkcjonalność.

schody

Wielkoformatowe płytki na schody – trwała okładzina na lata

Codzienne, intensywne użytkowanie schodów sprawia, że do ich wykończenia należy wybierać tylko najwyższej jakości materiały. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się wielkoformatowe płytki na schody z oferty Cerwest. Staranne wykonanie, z dbałością o najmniejszy szczegół, sprawia, że doskonale sprawdzą się jako okładzina stopni wewnątrz domu. Stworzone zostały z najlepszych surowców, dlatego są odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak ścieranie, zarysowania oraz uderzenia. Dzięki temu mogą niezawodnie służyć przez wiele lat. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a utrzymanie ich w czystości jest bardzo łatwe. Ponadto antypoślizgowe płytki na schody zapewniają maksimum bezpieczeństwa domownikom. Nie sposób nie wspomnieć o ich walorach estetycznych. Niebanalne wzory oraz ciekawa kolorystyka sprawia, że idealnie komponują się z wieloma aranżacjami. Co więcej, doskonale imitują naturalne surowce, dlatego z powodzeniem zastosujesz je jako zamiennik drewna czy marmuru. Wielkoformatowe płytki na schody wewnętrzne to inwestycja, która się opłaca.

Schody można zaaranżować na wiele sposobów. Choć różnorodność materiałów pozwala tworzyć ciekawe kompozycje, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich wytrzymałość. Wszystko po to, aby ułatwić codzienne użytkowanie. Wielkoformatowe płytki na schody to nie tylko estetyczne, ale i trwałe wykończenie, które sprawdzi się na lata.