Choć producenci podłóg oferują różne materiały do pokrycia posadzki, drewno od wielu lat wiedzie wśród nich prym. Nie bez powodu! Drewniane podłogi wyróżniają się nie tylko niezwykłymi walorami estetycznymi, ale też są bardzo funkcjonalne. Wykorzystanie naturalnego materiału jest również rozwiązaniem ekologicznym, co szczególnie współcześnie jest bardzo istotnym czynnikiem. Poznaj główne zalety podłóg z drewna!

Ponadczasowa estetyka i piękno

Mówiąc o zaletach podłóg z drewna, trzeba wspomnieć o ich ponadczasowym charakterze. Drewno to materiał, który jest niezwykle estetyczny. Cechuje się naturalnym pięknem, a jednocześnie tworzy w pomieszczeniach przytulną, ciepłą atmosferę, dzięki czemu spędzanie czasu w domu staje się jeszcze przyjemniejsze. Drewno na podłodze sprawia też, że chodzenie po niej nawet boso jest bardzo komfortowe.

Co więcej, podłogi drewniane są niezwykle uniwersalne – z powodzeniem dopasujesz je do każdej aranżacji, zarówno klasycznej czy rustykalnej, jak i nowoczesnej lub utrzymanej w skandynawskim stylu. Szeroki wybór kolorów, wykończenia i struktury podłóg z drewna dodatkowo ułatwia skomponowanie ich z pozostałymi elementami wystroju.

Wyjątkowa trwałość

Drewniana podłoga, poza walorami wizualnymi, cechuje się także niezwykłą funkcjonalnością. Materiał ten – przy odpowiedniej impregnacji – jest bowiem bardzo trwały, a także odporny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak odkształcenia czy pęknięcia. Wysokiej jakości drewno, które ma zwięzłą strukturę włókien i niski stopień kurczliwości, wytrzymałe jest również na wpływ niekorzystnych czynników, takich jak zmiany temperatury czy wilgoć.

Podłogi wykonane z drewna to inwestycja, która przez długie lata będzie cieszyć Cię swoim niezmienionym wyglądem. Bardzo ważnym aspektem jest fakt, że można je poddawać renowacji i cyklinowaniu w celu pozbycia się powstałych na nich rys lub delikatnych przebarwień.

Naturalna izolacja

Drewno jest doskonałym izolatorem. Podłoga wykonana z tego materiału nie przepuszcza jednak nie tylko zimna, ale też dźwięków, dzięki czemu zapewnia bardzo komfortowe warunki w całym domu. Cechuje się również właściwościami antystatycznymi, co sprawia, że kurz osiada na niej znacznie wolniej.

Ponadto można ją z powodzeniem łączyć z ogrzewaniem podłogowym, jednak pamiętaj, by korzystać przy tym wyłącznie z oferty prestiżowych producentów, takich jak Marchewka. Dzięki temu możesz być pewien, że Twoja drewniana podłoga będzie piękna i funkcjonalna, a jednocześnie sprawdzi się w pomieszczeniach przez wiele lat, nawet w przypadku intensywnego użytkowania.