Każda toaleta publiczna powinna być funkcjonalna, jednak nie zawsze budżet pozwala na wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań. Jednak my udowodnimy, że można ją zaaranżować bez ponoszenia horrendalnych kosztów, tak by spełniała wszystkie potrzeby użytkowników. Niektóre z przedstawionych przez nas rozwiązań nie będzie najtańszych, jednak biorąc pod uwagę trwałość i długość eksploatacji, zdecydowanie najbardziej będą się opłacać. Zatem na jakie wyposażenie toalet publicznych warto się zdecydować?

Zastosowanie gresu podłogowego technicznego lub rektyfikowanego

Toaleta publiczna powinna być odpowiednio wykończona, a ze względu na znaczną przepustowość użyte w niej płytki podłogowe powinny być jak najbardziej odporne na ścieranie, a także uszkodzenia mechaniczne. Dlatego do toalety rekomendujemy gres podłogowy techniczny, który ze względu na swoją grubość jest niezwykle odporny. Dobrym wyborem będzie także rektyfikowany o antypoślizgowej powierzchni i matowym wykończeniu. Jest odporny na nasiąkanie i zaplamienie, a to bardzo ważne w przypadku łazienek i toalet.

Pojemniki na papier toaletowy i zapas

Rozwiązaniem niedrogim, ale bardzo potrzebnym są większe pojemniki na papier toaletowy. Rolka jest w nich schowana, co chroni jej zawartość przed drobnoustrojami z toalety, a także przypadkowym upuszczeniem na ziemię. Dodatkowo w większym pojemniku może być również miejsce na dodatkową, zapasową rolkę. Całość zamykana jest na kluczyk, co dodatkowo ogranicza akty wandalizmu. Aby zwiększyć sterylność można jeszcze postawić na pojemniki na wkładki do WC. Oczywiście takie rozwiązanie generuje dodatkowe koszty, gdyż kolejny środek higieniczny musi być uzupełniany, także w tym przypadku wszystko zależy od budżetu jakim się dysponuje.

Pojemniki na ręczniki papierowe i duże kosze pedałowe

Również strefa umywalkowa może być urządzona tanio i funkcjonalnie. Wystarczy zamiast drogiej suszarki do rąk wybrać pojemniki na ręczniki papierowe. Jeśli toaleta nie jest intensywnie eksploatowana to takie rozwiązanie w zupełności wystarczy i ograniczy rachunki za prąd. Oczywiście nie można zapomnieć o doposażeniu tej strefy w kosz na śmieci, najlepiej pedałowy. Ponieważ, podobnie jak w przypadku modelu bezdotykowego nie używa się rąk do jego otwarcia, nie warto przepłacać za model obsługiwany na podczerwień. Zaoszczędzone pieniądze można bowiem przeznaczyć na dodatkowe środki czystości.

Obsługiwane ręcznie dozowniki do mydła w płynie lub pianie

W niniejszym poradniku chcemy jeszcze zwrócić uwagę na obsługiwane ręcznie dozowniki do mydła w płynie lub pianie, które są rzecz jasna tańsze od bezdotykowych. Nawet jeśli na dozowniku znajdują się bakterie, to gruntowne umycie rąk pozwoli się ich pozbyć. Warto raczej zainwestować w bezdotykowe baterie umywalkowe, gdyż w przypadku tradycyjnych modeli dotykamy ich również po umyciu rąk, zatem modele na podczerwień zapewniają większą sterylność. Dozowniki do mydła w płynie bywają uniwersalne. Warto szukać modelu, który nadaje się także na mydło w pianie. Stosując taki wkład można zaoszczędzić na środkach czystości. Zatem nawet jeśli za dozownik zapłaci się nieco więcej niż za model podstawowy, to jednak wydanie mniejszych środków na wkłady w skali roku to zrekompensuje, a nawet sprawi, że finalnie zaoszczędzisz.

Jakie tanie i funkcjonalne elementy warto jeszcze zastosować?

Poza wymienionymi akcesoriami przydadzą się również odświeżacze powietrza. Modele, które samoistnie dozują środek neutralizujący przykre zapachy są najlepszym rozwiązaniem. W końcu o komfort użytkowników należy dbać. Sprawdzi się również system głośników. Oczywiście takie rozwiązanie do najtańszych nie należy, ale biorąc pod uwagę coraz niższe ceny elektroniki, ze względu na znaczną konkurencyjność, można znaleźć taki w promocyjnej cenie.

Decydując się na wyposażenie toalet publicznych, warto rozważyć, co jest absolutnie niezbędne, a z czego można zrezygnować. Nie w każdej toalecie konieczne będzie np. zamontowanie suszarek do rąk albo do włosów. Dzięki temu można zaoszczędzić. Tanie akcesoria znajdują się w sklepie z wyposażeniem do toalet DoToalet.pl – sklep internetowy oferuje szeroki wybór zarówno dozowników, pojemników, środków higienicznych, jak i urządzeń elektrycznych.