Współczesne gospodarstwa rolne wykorzystują szereg nowoczesnych rozwiązań umożliwiających sprawne i efektywne prowadzenie działalności. Jedna z najważniejszych kwestii dotyczy energii, która niezbędna jest do zapewniania odpowiednich warunkach w wielu gospodarczych pomieszczeniach.
W wielu polskich gospodarstwach rolnych wciąż stosowany jest węgiel. To dość tanie paliwo, ale na tym jego zalety się kończą. Jest szkodliwy dla środowiska i uciążliwy w użytkowaniu, dlatego warto postawić na paliwo opałowe, jakim jest gaz. Z uwagi na to, że na terenach wiejskich często jest problem z dostępem do gazu ziemnego, strzałem w dziesiątkę okazuje się gaz płynny (LPG) w zbiornikach.
Dużą wydajność w cenie
Specjaliści z Amerigas zachęcają rolników do korzystania ze zbiorników z LPG m.in. ze względu na bardzo dużą wydajność tego paliwa. LPG odznacza się wysoką kalorycznością, co oznacza, że zawartość zbiornika wystarcza na bardzo długi czas. Gaz z powodzeniem nadaje się do ogrzewania sporych pomieszczeń, ale nie jest to jego jedyne zastosowanie w gospodarstwach rolnych. Wykorzystuje się go też m.in. do suszenia płodów rolnych.
Prosta i wygodna eksploatacja
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby współpracować ze sprawdzonymi dostawcami takimi jak np. Amerigas. Opinie użytkowników korzystających z usług tej firmy potwierdzają świetną jakość dostarczanego przez nią paliwa. Dodatkowym plusem zbiorników z LPG jest niemal w całości zautomatyzowana obsługa. Konfiguracja ustawień jest łatwa, podobnie sprawa przedstawia się z montażem zbiornika i jego konserwacją. Do wyboru są zbiorniki naziemne i podziemne. Częstotliwość dostawy gazu zależy od natężenia eksploatacji.
Ekologicznie i bezpiecznie
Stosowanie gazu płynnego w zbiornikach jest bezpieczne dla środowiska, co w kontekście prowadzenia działalności rolnej ma niebagatelne znaczenie. LPG jest czystym paliwem spalającym się praktycznie w całości. Przy jego spalaniu nie powstają niebezpieczne związki chemiczne, nie dochodzi więc do zanieczyszczania powietrza i gruntu.