Panele fotowoltaiczne można zauważyć na coraz to większej liczbie domów. Inwestują w nie zarówno rodziny, jak i przedsiębiorstwa. Zastanawiasz się, jakie zalety posiada to rozwiązanie? Czy rzeczywiście jest to tak opłacalna inwestycja? Przeczytaj artykuł, który przedstawia zalety fotowoltaiki!

Niezależność

Dzięki inwestycji w fotowoltaikę stajesz się niezależny od podwyżek cen prądu na kolejne kilkadziesiąt lat. Ceny prądu idą wyłącznie w górę, przez co inwestycja ta staje się coraz to bardziej opłacalna. Dodatkowo posiadając instalację fotowoltaiczną off-grid, która w ogóle nie potrzebuje podłączenia do sieci – nie musisz przejmować się awariami oraz przerwami w dostawie prądu. Stajesz się całkowicie niezależny. Taką niezależność zapewni Ci również hybrydowa fotowoltaika. 

Długa żywotność instalacji

Wysokiej jakości fotowoltaika służy przez długie lata. Z tego też względu, tak ważne jest, by panele fotowoltaiczne pochodziły od renomowanej firmy – podobnie z resztą jak falownik, inwerter, czy pozostała część instalacji. Nie oszczędzaj na fotowoltaice, a odwdzięczy Ci się długą żywotnością. Szacuje się, że fotowoltaika może działać przez 20-30 lat, choć nie brakuje przypadków, w których instalacja działała sprawnie jeszcze dłużej! Więcej informacji o żywotności instalacji dowiesz się tutaj: https://senegis.com/oferta/fotowoltaika/.

Niższe rachunki

Inwestycja w fotowoltaikę oznacza niższe rachunki za prąd, a w niektórych przypadkach – wręcz znikome. Wytwarzanie własnego prądu z instalacji fotowoltaicznej pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy każdego miesiąca. W zależności od żywotności instalacji, na niskie rachunki możesz liczyć przez nawet 20, czy 30 lat! Inwestycja zwraca się stosunkowo szybko, zatem już po kilku latach zaczniesz na instalacji zyskiwać. 

Ekologia

Niska szkodliwość dla środowiska naturalnego jest ogromną zaletą fotowoltaiki! Przy stałej produkcji prądu, instalacja nie emituje CO2 do atmosfery. Nie wytwarza żadnych szkodliwych dla środowiska, ludzi i zwierząt odpadów, czy substancji. Do jej prawidłowego funkcjonowania nie jest potrzebna również woda. Dwutlenek węgla jest emitowany jedynie podczas produkcji i utylizacji instalacji, jednak biorąc pod uwagę jej żywotność – nadal jest to korzystniejsze rozwiązanie dla środowiska.

Możliwość pozyskania dofinansowania

Dostępne są różnego rodzaju dofinansowania, jak i promocyjne finansowania, skierowane zarówno do osób fizycznych, jak i firm. Korzystając z nich, możesz znacznie obniżyć łączny koszt inwestycji, a także zapewnić sobie np. dogodne raty lub leasing. Dofinansowania są zarówno ogólnokrajowe, jak i regionalne, zatem warto zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi propozycjami! Możliwości finansowania można sprawdzić w firmie senegis.pl.