Producenci drzwi wymyślają coraz to nowe wzory na swoje wyroby. W sumie to bardzo pozytywne zjawisko, albowiem pozwala klientom na realizowanie swoich najśmielszych wizji. Jednak nierzadko istnieje potrzeba wykonania oryginalnych drzwi na zamówienie. Są to na ogół drzwi nietypowe, nie tylko do nietypowych otworów. Bywają też modele ekskluzywne to takich samych wnętrz. Drzwi na specjalne zamówienia również można podzielić na kilka rodzajów, biorąc pod uwagę styl. Jednym z popularniejszych styli jest styl klasyczny. Charakteryzuje się ponadczasową elegancją i dostojeństwem. Bardzo często ten rodzaj drzwi stosowany jest w bibliotekach, przy urządzaniu gabinetów lub stylowych wnętrzach domowych. Najczęściej takie drzwi charakteryzują się wyszukaną ościeżnicą i podziałem na kilka kasetonów.

Niektóre elementy użyte w drzwiach można powtórzyć na przykład przy meblach lub listwach w pomieszczeniu. Szczególnym stylem w jakim czasem budowane są drzwi na zamówienie, jest styl elegancki. Równie dobrze komponuje się on w nowoczesnych wnętrzach, co tez we wnętrzach zabytkowych. Jest to styl dla osób ceniących sobie wyrafinowane ale skromne formy. Ten styl może występować w wersji półpełnej, pełnej oraz przeszklonej. Od tego stylu już niedaleko do stylu retro. Styl retro to zazwyczaj drzwi dwuskrzydłowe. Czasem takie drzwi posiadają ozdobny kaseton i ozdobny gzyms. Innym stylem jest styl fantazyjny. Bywa to najbardziej fantazyjny i przebojowy styl. Charakteryzuje się lekkością i wesołością. Najczęściej zastosowane są w tym przypadku barwne przeszklenia w postaci kolorowych szybek i witraży. Tego typu drzwi również bywają robione jako gotowe i na ogół zawsze znajdują amatorów. Tego typu drzwi nadają wnętrzu specyficzny magiczny klimat. Dlatego tez używane są często do wystroju kawiarni, pubów i restauracji. We wnętrzach domowych tego typy styl również świetnie się odnajduje. Zawłaszcza tam gdzie klientom zależy na bajecznym nastroju. Na ogół są to sypialnie, salony i podobne miejsca.

Wszystkie drzwi, które robione są na zamówienie, należą do drzwi nietypowych. W zasadzie jedynym ograniczeniem jest kształt otworu przeznaczonego na nie. Natomiast fantazja projektanta może być nieograniczona. Oczywiście podczas projektowania należy wziąć pod uwagę ogólny styl wnętrza i całego domostwa. Niekoniecznie trzeba zatrudniać projektanta wnętrz. Czasem można polegać na swoim wyczuciu stylu.

One thought on “Drzwi na specjalne zamówienie”

Dodaj komentarz