Dobór odpowiedniej bali ogrodowej to kluczowy krok w zapewnieniu sobie komfortowego i satysfakcjonującego relaksu przez wiele lat. Istnieje kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, poznaj je!

3 kluczowe kroki przy wyborze balii ogrodowej 

Decyzja o zakupie balii ogrodowej może być wielkim krokiem, ale z odpowiednimi informacjami i przemyślanymi decyzjami, można zapewnić sobie wiele lat przyjemności i relaksu. Dowiedz się na jakie 3 rzeczy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu drewnianej balii ogrodowej

  1. Obudowa 

Materiał, z którego wykonana jest balia ogrodowa to kluczowy czynnik wpływający na jej trwałość, wytrzymałość i estetykę. Marka ScandiSpa oferuje balie ogrodowe, które posiadają obudowę z drewna termicznego – Thermowood. To sosna fińska, która jest poddana wielogodzinnym procesom termicznym. Taka obudowa sprawia, że balia jest odporna na mrozy, drewno nie rozszczelnia się, nie gnije i zatrzymuje więcej ciepła niż tradycyjne drewno. 

  1. Piec

Dobry piec to serce balii, dlatego przed kupnem balii ogrodowej warto wrócić uwagę na jego wydajność, łatwość obsługi, koszty eksploatacji 

Piec opalany drewnem – jest całkiem łatwy w obsłudze, wymaga jednak regularnego uzupełniania drewna i monitorowania temperatury. To dobry wybór jeśli masz pod dostatkiem sporo drewna, lubisz sielską atmosferę i pilnowanie balii podczas użytkowania nie jest dla Ciebie żadnym problemem. Balia ogrodowa z piecem na drewno doskonale sprawdzi się jeśli wystarczą Ci weekendowe kąpiele, ponieważ po każdej kąpieli zaleca się wymianę wody. 

Piec elektryczny – są prostsze w obsłudze niż piece opalane drewnem. Ty tylko ustawiasz wybraną temperaturę, a piec na prąd nagrzewa wodę i podtrzymuje ciepło przez wiele tygodni. W każdej chwili możesz zrelaksować się w kąpieli.  

Piec gazowy – są efektywne i szybkie w nagrzewaniu wody. Wymagają podłączenia do zewnętrznego źródła gazu. Podobnie jak w przypadku balii opalanych drewnem, taki rodzaj ogrzewania jest dobrym wyborem na okazjonalne kąpiele. 

Hybryda – hybrydowe systemy nagrzewania łączą różne źródła energii, na przykład drewno i elektryczność lub gaz. Takie rozwiązania pozwalają na elastyczność i oszczędność kosztów eksploatacji. 

Przeczytaj także: https://chcebudowac.pl/wiaty-garazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-twojego-samochodu/

  1. Dysze masujące

Balia z hydromasażem jest bez wątpienia kluczowym elementem dla wielu osób, które cenią sobie relaks i dbają o swoje zdrowie i samopoczucie. W ofercie ScandiSpa znajdziesz balie z hydromasażem – mocne strumienie wody masują plecy zmniejszając napięcie mięśni. Druga opcja to aeromasaż czyli masaż za pomocą sprężonego powietrza. Jeśli planujesz kąpiele w zimie, aeromasaż doskonale się sprawdzi, ponieważ w dyszach przepływa powietrze, dzięki czemu nie ma obaw przed zamarznięciem. 

Gdzie umieścić balię i jak zaaranżować przestrzeń wokół niej? 

Dobrze zorganizowana przestrzeń wokół drewnianej balii ogrodowej może znacząco wpłynąć na komfort i estetykę korzystania z niej. 

Ważne jest, aby balia była umieszczona na solidnym i równym fundamencie. Może to być taras, betonowa kostka brukowa lub specjalnie zaprojektowany pokład. Upewnij się, że fundament jest stabilny i odpowiednio przygotowany do utrzymania wagi balii oraz użytkowników. 

Balia ogrodowa to piękna, funkcjonalna ozdoba ogrodu, dlatego warto też zaaranżować przestrzeń wokół niej. Możesz stworzyć kameralny kącik Spa z balią oraz meblami ogrodowymi i roślinami, które zapewnią intymność. Jeśli zależy Ci na tym by droga z domu do balii była jak najkrótsza, postaw ją na tarasie. W tym przypadku również możesz zaszaleć. Coraz popularniejsze stają się balie w altanie, które pozwalają cieszyć się kąpielami niezależnie od panującej pogody. Jeśli natomiast zależy Ci na minimalizmie, zatop balię w tarasie. 

Jak dbać o balię ogrodową? 

Dbanie o balie ogrodową jest kluczowe dla zapewnienia jej długotrwałego użytkowania i utrzymania czystości. Oto kilka podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji balii ogrodowej: 

Czyszczenie filtra – regularnie sprawdzaj stan filtra wody i oczyszczaj go lub wymieniaj. Filtr jest kluczowy dla utrzymania czystości wody i zapobiegania rozwojowi bakterii i glonów. 

Pielęgnacja wody – regularnie testuj parametry wody, takie jak pH i poziom chloru i reguluj je według potrzeb. Dodawaj środki do dezynfekcji wody, aby zapewnić jej czystość i higienę. 

Konserwacja – Regularnie sprawdzaj stan techniczny balii, w tym pieca, systemu hydromasażu i innych komponentów. Pamiętaj o tym by raz w roku pomalować balię, aby zachowała swój piękny wygląd na długie lata. 

Podsumowując, balia ogrodowa to nie tylko doskonałe miejsce do relaksu i odprężenia, ale także inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie. Regularne korzystanie z bali przez cały rok może przynieść liczne korzyści dla ciała i umysłu, wspierając zdrowy i aktywny tryb życia.