Standardowe rozmiary pościeli nie zawsze są idealnie dopasowane do potrzeb. Dzisiaj bardzo różne mogą być wymiary kołder, samych łóżek, a także optymalny rozmiar wymarzonej przez nas pościeli. Ma on niemały wpływ na komfort snu. Ciekawym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z usług firm oferujących szycie pościeli na zamówienie. 

Indywidualnie dopasowane rozmiary kołder, poduszek i pościeli

Zakup pościeli na zamówienie ma wiele zalet, które mogą znacząco wpłynąć na komfort snu i estetykę sypialni. Jeśli masz nietypowy rozmiar materaca lub poduszek, pościel na zamówienie jest idealnym rozwiązaniem, gdyż standardowe rozmiary mogą nie pasować idealnie do twojego łóżka, materaca, kompletu kołdry i poduszek.

  • Pościel na zamówienie jest dokładnie dostosowana do rozmiaru materaca i poduszek, co eliminuje problem zbyt luźnej lub zbyt ciasnej pościeli. Dzięki temu łóżko wygląda schludnie i estetycznie.
  • Dobrze dopasowana pościel nie zsuwa się i nie marszczy, co zapewnia większy komfort podczas snu. Nie musisz się martwić o poprawianie pościeli w trakcie nocy. Dopasowanie pod rozmiar łóżka, kołdry, poduszek sprawia, że po prostu wygodniej ci się śpi. 
  • Ponadto możesz wybrać dowolny materiał, kolor i wzór, co pozwala na stworzenie pościeli idealnie odpowiadającej Twoim preferencjom i stylowi wnętrza sypialni. Wymiar kołdry, jej kolor, materiał, wykończenie — to wszystko możesz zaprojektować zgodnie ze swoimi potrzebami. Wybór kołdry przestaje być uciążliwym obowiązkiem, a staje się przyjemnością. 
  • Pościel na zamówienie często jest wykonana z wyższej jakości materiałów i z większą dbałością o detale niż masowo produkowane produkty. To sprawia, że jest trwalsza i wytrzymalsza. Częstym wyborem jest w takim przypadku certyfikowana bawełna 100% najwyższej jakości, która posiada wiele wzorów i kolorów do wyboru.
  • Lepsze dopasowanie pościeli może przyczynić się do lepszej higieny, ponieważ pościel dobrze przylegająca do materaca mniej się przesuwa, co redukuje gromadzenie się kurzu i roztoczy.
  • Wybierając pościel na zamówienie, możesz zwrócić uwagę na materiały ekologiczne i produkcję przyjazną dla środowiska, co jest korzystne zarówno dla Ciebie, jak i dla planety.
rozmiary-kolder

Jak dobrać rozmiar kołdry i pościeli? Kiedy nie stawiasz na standardowy rozmiar 

Wybór pościeli na zamówienie to inwestycja w komfort, zdrowie i estetykę sypialni, która może znacząco poprawić jakość Twojego snu i ogólne zadowolenie z wnętrza. Sklep z pościelą na zamówienie to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą się dowiedzieć, jakie rozmiary kołder dla dzieci są najlepsze i jak dopasować do nich odpowiednie poszewki. Tego typu miejsca oferują nie tylko idealnie dobrany komplet pościeli, ale i profesjonalną pomoc. Nie każdy z nas wie, jaki rozmiar kołdry wybrać do łóżka o określonych rozmiarach. W takim przypadku wkraczają profesjonalni doradcy, którzy pomagają ustalić odpowiedni rozmiar pościeli zarówno dla dorosłych, jak i dzieci w konkretnym wieku. 

wymiary-kolder

Jak dobrać rozmiar pościeli dla noworodków i dzieci? 

Rozmiary kołder dla dzieci różnić się będą w zależności od wieku tych dzieci. Wymiary kołdry między 2 a 6 rokiem życia i później będą się dynamicznie zmieniać. Warto jednak inwestować w idealnie dopasowaną pościel, ponieważ zapewnia ona niewiarygodny komfort snu, a ten na początku życia jest ogromnie ważny dla rozwoju dziecka. 

Chcesz dowiedzieć się trochę więcej? Wymiary pościeli dziecięcych mogą być bardzo różne. Od 6 do 12 miesiąca warto używać już kołderki w rozmiarze 75×100 cm. Jeśli zastanawiasz się, jaki rozmiar kołdry dla 2 latka wybrać, to idealnym wyborem będą opcje kołdra 90×120, kołdra 90×140 lub kołdra 100×135 cm. Takie rozmiary sprawdzą się jeszcze w przypadku 3-latka. 

Kaki rozmiar kołdry dla 4-latka? Uwzględnij nie tylko wiek, ale i rozmiar łóżka. W przypadku przedszkolaków bardzo często mamy do czynienia z łóżeczkami o dość podobnych wymiarach. Warto więc zapytać, jaka pościel do łóżka 160×80 pasuje najlepiej? Kołdra na tym etapie powinna mieć już wymiary 120×160 cm. Dla 4-6 latków za minimalną wielkość przyjmuje się pościel o wymiarach 110×140, dla 7-10 latków 130×180, dla nastolatków 140×20. Oczywiście to wszystko jest wypadkową bardzo indywidualną kwestią. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki rozmiar kołdry dla 5 latka będzie optymalnym wyborem, oprócz jego wieku warto uwzględnić także wielkość łóżka, w którym śpi. 

Jak dopasować rozmiar kołdry do konkretnych potrzeb? 

Rozmiary pościeli dla dzieci powinny uwzględniać indywidualne potrzeby, specyfikę snu dziecka, jego wzrost. Liczy się oczywiście to, jakie są rozmiary kołder dla dzieci, które modele są najpopularniejsze. Warto jednak brać pod uwagę, że nie są to jedyne wskazówki, którymi należy się kierować. W przypadku dziecka bardzo ruchliwego podczas snu być może lepiej zdecydować się na nieco większą pościel. Podobnie jeśli nasza pociecha jest wyższa od swoich rówieśników. W takim przypadku z pomocą przychodzą profesjonalni doradcy sklepów z pościelą na wymiar, którzy doradzają nie tylko, jakie są rozmiary kołder dla dzieci czy dorosłych, ale pod preferencje konkretnej osoby są w stanie dopasować najlepsze rozwiązanie.