Meble metalowe od dawna stosowane są powszechnie w zakładach produkcyjnych i przestrzeni publicznej ze względu na specyficzne właściwości. Są one niezwykle wytrzymałe, odporne na wodę, ogień, czynniki atmosferyczne i substancje chemiczne. Dodatkowo mogą odznaczać się ciekawym designem, co wpływa na ich walory estetyczne. Dowiedz się, gdzie najlepiej sprawdzają się meble metalowe.

Z metalu produkuje się szafy narzędziowe i komputerowe, regały magazynowe, różnego rodzaju skrzynie, kosze i skrytki. Doskonale zabezpieczają one zawartość przed wilgocią i promieniowaniem UV. Są odporne na atak szkodników takich jak insekty czy grzyby. Z tego powodu można w nich przechowywać ważne dokumenty, pieniądze, narzędzia.

Bardzo przydatne w wielu miejscach są mobilne stoły, szafki i pojemniki. Dzięki nim nawet ciężkie przedmioty można łatwo przetransportować. Z metalu wytwarza się także stojaki i szafki socjalne dla pracowników. Bardzo popularne są stoły i krzesła metalowe. Są wśród nich meble proste, minimalistyczne oraz bogato zdobione, z elementami z innych materiałów, wśród których króluje drewno i szkło.

Zastosowanie mebli metalowych w przestrzeni publicznej

Meble metalowe mają rozmaite konstrukcje. Mogą być spawane lub skręcane, ażurowe lub gładkie, malowane na dowolny kolor. Niektóre z nich są wyposażone w kółka. Trwałość i odporność, a także różnorodność wzorów mebli metalowych sprawia, że sprawdzają się one we wszystkich miejscach o wysokim natężeniu ruchu oraz tam, gdzie zachodzi duże ryzyko wybuchu pożaru lub stosuje się podwyższone standardy higieniczne – tłumaczy pracownik przedsiębiorstwa usługowego BG Ślusarstwo.

Z tych względów najczęściej meble metalowe można zobaczyć w wielkich zakładach produkcyjnych, magazynach, szpitalach, przychodniach, bibliotekach, urzędach. Sprawdzają się również w kawiarniach, klubach czy sklepach, a także jako elementy architektury na zewnątrz. Z metalu produkuje się wyjątkowo trwałe ławki, kosze, stojaki na rowery czy lampy.

Czy meble metalowe nadają się do mieszkań?

Meble metalowe coraz częściej pojawiają się także w mieszkaniach prywatnych, nie tylko urządzonych w stylu industrialnym czy minimalistycznym. Współczesne technologie umożliwiają produkcję mebli o wręcz bajkowych kształtach. Dostęp do dobrych jakościowo farb umożliwia nadanie im dowolnego koloru. Dzięki temu meble metalowe mogą pasować nawet do stylizacji rustykalnych czy glamour. Z metalu produkuje się także stylowe meble ogrodowe: stoły, krzesła, huśtawki i wiele innych.